Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Murzioğlu stratejik planlarını meclisle paylaştı « Geri
Murzioğlu stratejik planlarını meclisle paylaştı
Eylül ayı olağan meclis toplantısında konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, dört yıllık görev sürelerinde stratejik planlarının hazır olduğunu söyledi.
 26 Eylül, 2013


Eylül ayı olağan meclis toplantısında konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, dört yıllık görev sürelerinde stratejik planlarının hazır olduğunu söyledi. Murzioğlu, dört yıllık stratejik planlarında işbirliğini ve ihracatı daha da artırarak marka şehir Samsun’u yaratmak öncelikleri olduğunu ifade etti. 

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın Eylül ayı olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, toplantıda söz alarak dört yıllık görev sürelerinde hazırladıkları stratejik planlarını meclis üyeleriyle paylaştı.  Samsun TSO olarak vizyonlarının Karadeniz bölgesindeki lider ve öncü rollerini muhafaza etmek ve Samsun TSO’yu Karadeniz Havzası’nda etkin bir uluslararası aktör haline getirmek olduğunu ifade eden Başkan Salih Zeki Murzioğlu, kalite politikalarını ise, “Üyelerimize kaliteli hizmeti en hızlı şekilde vermek, sunulan hizmetlerde hataları en aza indirmek, üye memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak, tüm şartlara uymayı benimseyerek devamlılığını sağlamak ve sürekli iyileştirmeyi amaç edinmek” diye açıkladı.

Önümüzdeki dört yıl içinde Oda olarak üyelere verilen hizmetlerin tahmini envanterini de meclisle paylaşan Başkan Murzioğlu, halen devam eden projelerinin genel durumları hakkında da bilgi verdi.  Samsun TSO’nun yapımı düşünülen hizmet binası hakkında üyeleri bilgilendiren Murzioğlu, “Bakanımız Suat Kılıç ve Büyükşehir Belediye Başkanımız yer gösterdiler biz de aldık. O gün para da dahil hiçbir şey konuşmadık. TSO’lar da yarı kamu kurum niteliğinde kuruluşlardır. Bu zamana kadar kamunun kamuya mal sattığı görülmemiştir. Burada Büyükşehir Belediyesi’ni de tenzih ediyorum. Yasa gereği onların da sorumlu olduğu yerler, makamlar var. Burası satılacak ama ne şartlarda satılacak bilemiyoruz. Çok şükür yerin satışı kararı geçen ay meclisten çıktı. Şimdi satışa sunulacak. Gireceğiz ve gücümüz yeterse alacağız. Benim burada yaklaşık dört yıl daha Oda başkanlığım var. Bu zaman içerisinde burayı yapacağıma şahsım adıma sizlere söz veriyorum. Bugüne kadar bu kürsüden dediğim her şeyi yaptım. Hizmet binasını buradan sizlere, üyelerimize vaat ediyorum. Eğer yer kısa sürede bize verilirse belki tamamı bitmez ama hizmet verecek düzeyde orayı yapacağız. Eğer yapamazsak da çıkar bu kürsüden size hesabını veririm. Çünkü hesap veremeyeceğim bir işi bu zamana kadar size söz vermedim” dedi.

Yıllardır dile getirilen ama bir türlü yapılamayan Fuar ve Kongre Merkezi’ni göreve geldikten hemen sonra hayata geçirdiklerini belirten Murzioğlu, “Bu kürsüden fuar yapacağımızı söyledik ve çok şükür fuar da bitti. İhale gününü belirlemeye çalışıyoruz. 2013 yılına sığdırırlar mı bilmiyorum ama 2014’ün Mart veya Nisan ayına yetişeceğine inanıyorum. Demek ki buradan vaat edilince yapılıyormuş” diye konuştu. Samsun Lojistik Köyü projesi hakkında da üyeleri bilgilendiren Başkan Murzioğlu, “Sizden aldığımız güçle yüzde 50 ortaklıkla projeye dahil olduk. Yerin tahsisini bekliyoruz. Bu proje, Samsun’un geleceği için çok güzel büyük bir iş. Bir önemli diğer proje olan Teknopark’ın ise inşaatı devam ediyor. Ur-Ge projesini hayata geçirdik. Bu proje çerçevesinde medikalcilerimizi  hiçbir bir ücret almadan Almanya’da fuara getirdik. Akredite Metal Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvarı OSB’de yapıldı ve ihale aşamasına geldi. İnşallah bir yıl içinde faaliyete geçecek. İhracat Master Planımız da hazır. Ülke Günleri etkinliğimiz de hala etkin şekilde devam ediyor. Benim başkanlığım dönemde başbakan düzeyinde iki, bakan düzeyinde 32, büyükelçi düzeyinde 23, müsteşar ve CİO düzeyinde 30, yabancı 30 olmak üzere üst düzeyde konuklarımızı Odamız çatısı altında ağırladık. Bizim dönemimizden önce geriye baktığımızda bu sayının dörtte biri kadar heyet Oda’ya gelmemişti” diye konuştu.  

Samsun TSO’nun önceliklerinden de bahseden Murzioğlu, “Birinci önceliğimiz olduğundan daha da çok Samsun birlikteliğini sağlamak. Bundan sonraki sürecimizde ve gündemimizde de her zaman dillendirdiğimiz gibi, “İhracat Şehri Samsun”, “Marka Şehir Samsun”, “Fuarlar ve Kongreler Şehri Samsun”, “Turizm Şehri Samsun”, “Alış-veriş Şehri Samsun”, “Lojistik Şehri Samsun”, Innovasyon Şehri Samsun” ve “Sağlık Şehri Samsun” başlıkları olacak. Bu başlıklarda çalışmalarımız önümüzdeki dönemde de artarak devam edecek” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Meclis gündem dışı konuşmalar ve gündemdeki maddelerin görüşülüp karara bağlanmasının ardından sonra erdi.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Murzioğlu: “Çocuklarımız en büyük güvencemizdir” Murzioğlu: “Çocuklarımız en büyük güvencemizdir”
22 Nisan, 2020
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, milli egemenliğin Türkiye için vazgeçilmez bir yönetim biçimi olduğunu belirterek, “Bu gerçekle büyüyen, bilgiyle donanmış çocuklarımız geleceğimiz için en büyük güvencemizdir” dedi.​
Samsun TSO’da işlemler online ortamdan yapılabilecek Samsun TSO’da işlemler online ortamdan yapılabilecek
23 Mart, 2020
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, COVID-19 tedbirleri süresince, üyelerin işlemlerini hizmet binasına gelmeden online ortamdan yapabileceğini söyledi.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Toplam 2 (iki) adet Duyuru Bulunmaktadır. 2
1
Mesai Saati Değişikliği
T.C Samsun Valiliği’nin COVID-19 salgını nedeniyle 28.04.2020 tarihinden itibaren 09.00-12.30, 13.00-16.30 olarak uygulanan mesai saatleri; 27.05.2020 Çarşamba gününden itibaren tekrar, 08.30-12.00, 13.00-17.30 olarak uygulanacaktır.   Detay için tıklayınız.
2
İşe Devam Desteği - Küçük İşletme Can Suyu Kredisi
Küresel bir salgına dönüşen ve etkileri ülkemizde de hissedilen Korona virüsü ile mücadele kapsamında, küçük işletme düzeyinde olan ve ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odaları ile Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odalarına kayıtlı şahıs firmalarının desteklenmesi amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında Halkbank tarafından ‘‘İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’’ oluşturulmuştur. Krediden yararlanacak “şahıs firmasının”; Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odaları’na kayıtlı olması, Yıllık cirosunun 3.000.000 TL’yi aşmaması, İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması, Bankamız Esnaf Destek Paketi’nden faydalanmamış olması, İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması, önkoşullarını taşıması gerekmektedir. https://www.halkbank.com.tr/21647-ise_devam_destegi___kucuk_isletme_can_suyu_kredisi linkini tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz… Detay için tıklayınız.
KAPAT X