Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Gelir-gider bütçesi oy birliği ile onaylandı « Geri
Gelir-gider bütçesi oy birliği ile onaylandı
  Samsun TSO Aralık ayı olağan meclis toplantısında, 2013 yılı   tahmini gelir-gider bütçesi 5 milyon 200 bin TL olarak oy birliği ile kabul   edildi.
 27 Aralık, 2012


  Samsun TSO Aralık ayı olağan meclis toplantısında, 2013 yılı   tahmini gelir-gider bütçesi 5 milyon 200 bin TL olarak oy birliği ile kabul   edildi. 2013 tahmini gelir-gider bütçesine desteklerinden dolayı meclis   üyelerine teşekkür eden Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yeni yılın   herkese sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini de temenni etti.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi (STSO), 2012 yılının son   toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Sedat Demirci başkanlığında gerçekleşen   toplantı, yoğun tempoda geçti. Toplantı öncesi Ekonomi Bakanlığı Samsun   Kümelenme Bilgi Merkezi Koordinatörü Aslı Moral, Avrupa Birliği ve Türkiye   Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen ve T.C. Ekonomi Bakanlığı’nca   yürütülen KOBİ İşbirliği ve Kümelenme Projesi hakkında meclis üyelerini   bilgilendirdi.

Murzioğlu sitem etti

 

Ardından ise Samsun Ticaret ve   Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, iki toplantı arasındaki yönetim   kurulu faaliyetleri hakkında meclisi bilgilendirdi. Konuşmasına bazı   kesimlerin olumlu gelişmelere rağmen Samsun’un üzerini karalamaya   çalıştığını ifade ederek başlayan Başkan Salih Zeki Murzioğlu, “Samsun için   kirli şehir deniyor. Samsun nasıl bir kirli şehir? Siz hiç Aliağa’ya   gittiniz mi? Siz hiç Karabük’e, Zonguldak’a gittiniz mi? Siz bizim   başkentimizde sokakta gezdiniz mi? Siz önce oraları gidin, görün de ondan   sonra Samsun için kirli şehir deyin. Samsun’da ve diğer şehirlerde alınan   hava ölçümleri Ankara’ya bildirilir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da   bunların bir ortalamasını yayınlar. 365 gün içerisinde veya son beş senede   bir defa yayınlanmış yayında Samsun kirli şehir çıkmış diye kıyamet kopartılıyor.   Bu Samsun’a yapılmış bir kötülüktür. Böyle bir şey olmaz. Hemen hemen   hepimizde şeker ve kolesterol var. Kolesterolün sınırı 20 ile 200   arasındaysa sende kolesterol var demeyiz. Buradan örnekle Samsun’da hava   kirliliği 40 çıkmış. Yani 20 ile 200’ün arasında 40 ölçülmüş. Ondan sonra gazeteye   Samsun’u yaşanmayacak bir şehir olarak gündeme getiriyorsun ve insanların   aklına kapkara bir imaj bırakıyorsun. Yine aynı kişiler, sosyal sorumluluğu   üzerine Samsunlu sanayici almıyor diyor. Sen önce sosyal sorumluluk bilinci   içinde olsaydın bunları yazmazdın. Sen sosyal sorumluluk çerçevesinde   Samsun’da güzel olan şeyleri yazardın. Samsun’un dününe ve bugününe bir   bakın şu anda fevkalade yerdedir. Ben Samsun uçuyor dedim, tiye aldılar. Ve   halada yazıyorlar, “Hani Samsun uçuyordu” diye. Ben hala aynı şeyi iddia   ediyorum, Samsun uçacak diye. Samsun şu anda uçacak duruma gelmiş bir   şehir. Ama sen karga bile olamamışsın, sen Samsun’u, “Benim şehrim” diye   bile kabul edememişsin ki. Sen önce bunu kabullen ondan sonra ne dersen de”   diye konuştu.  

 

Üreticilere teşekkür etti

 

Konuşmasında, geçtiğimiz   günlerde yaygın basında hayvansal ürün imalatında gıda sahteciliği yapan 25   firmanın deşifre edildiğini hatırlatan Başkan Murzioğlu, “Ben kentimizde bu   tür imalat yapan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Çünkü yayınlanan gıda   sahtecileri arasında Samsun ve bölgesinden hiç kimse çıkmamıştır. İnşallah   bundan sonra da çıkmaz. Biz üreticimize güveniyoruz” dedi. KOSGEB’de   muhasebe bölümünün açılacağını da müjdeleyen Murzioğlu, okul kıyafetlerinin   serbest bırakılması ile ilgili sektörde üretim yapan firmaların şikayetini   de ilgili yerlere bildirdiklerini söyledi.   

 

 

Gelir-gider   bütçesi titiz bir çalışmayla yapıldı

 

Ardından ise, Samsun TSO’nun 2013 yılı gelir-gider bütçesi görüşüldü. Konuyla   ilgili söz alan Samsun TSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören, “2013   yılı gelir-gider bütçemizi titiz ve uzun bir çalışmayla hazırladık. Hazırladığımız   bu bütçe Hesapları İnceleme Komisyonu tarafından da herhangi bir   değişikliğe uğramadan aynen kabul gördü. Bildiğiniz gibi 2012 yılı bütçesi   4.5 milyon TL tahmini bedelle size arz olunmuştu. 2012 yılı bütçemizi   tahmin ettiğimizden daha fazla bir gelirle kapatacağız. 2012 yılı gider   bütçemizi ise yüzde 70’le kapatacağız. Dolayısıyla 2012 yılı tasarruf   bütçesi oldu. 2013 yılı içinde aynı şeyleri hedefledik. Çünkü Oda olarak   hedefimizde bir Fuar ve Kongre Merkezi yapımı, yine bir Teknopark yatırımı   ve eğer mümkün olursa Odamız için tahsis edilen yere üyelerimize yakışır   yeni bir hizmet binası yapımı planlarımızda var. Bunu da gelir bütçesini   daha fazlasıyla gerçekleştirip, gideri de tahminimizden daha az yaparak   sağlamaya çalışacağız. Tekrar sizlere desteklerinizden dolayı teşekkür   ediyorum” diye konuştu.  

 

“Veremeyecek   hesabımız yok”

 

Samsun TSO’nun 2013 yılı tahmini gelir-gider bütçesi meclis tarafından   oy birliği ile kabul edildi. Oylamanın ardından tekrar söz alan Samsun   TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, 2013 tahmini gelir-gider bütçesine   desteklerinden dolayı meclis üyelerine teşekkür ederek, yeni yılın herkese   sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini temenni etti. Yönetim olarak veremeyecekleri hiçbir hesaplarının   olmadığını belirten Başkan Murzioğlu, “Veremeyeceğimiz hesabın da içine   girmeyiz. Biz sizlerden aldığımız güçle nasıl buradaysak, hesabımızı da   sizlerden aldığımız güçle birlikte veririz.    Geçen yılki tahmini 4 milyon 500 bin TL olan bütçemiz 25 Aralık   itibarıyla 4 milyon 684 bin 484 TL olarak gerçekleştirildi. Giderimiz ise 3   milyon 298 bin TL olarak gerçekleşti. 2013 yılı bütçemiz, 2012 yılına göre   yüzde 15 oranında artış gösterdi.  Geçen   dönemlerde Odayı tüccar gibi yönettiğimiz şeklinde eleştiriler olmuştu.   İnşallah tüccar gibi de yönetiriz. Bu hesaba göre büyük bir karlılık söz   konusu. Diğer gündem maddelerinin de karara bağlanmasının ardından   meclis toplantısı sona erdi.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
COSME Türkiye, Finansal Raporlama Eğitimi Samsun’da başladı COSME Türkiye, Finansal Raporlama Eğitimi Samsun’da başladı
3 Şubat, 2020
COSME Türkiye proje kapsamında organize edilen üç günlük Finansal Raporlama Eğitimi, Samsun’da başladı.
MEGİP 605 genci iş sahibi yaptı MEGİP 605 genci iş sahibi yaptı
14 Şubat, 2020
İŞKUR ve TOBB arasında 2017 yılının sonunda hayata geçen "Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü" çerçevesinde Samsun’da açılan çeşitli kurslar sonunda Samsun’da 605 kişi iş başı yaptı.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu