Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Samsunlu gıdacılara Rusya'da büyük ilgi « Geri
Samsunlu gıdacılara Rusya
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi(URGE) programı kapsamında yürütmekte olduğu “Samsun Gıda Sektörünün İhracat Kapasitesinin Arttırılması Projesi” çerçevesinde Moskova’da gerçekleştirilen Moskova Uluslararası Gıda Fuarı’nda Samsun Gıda Kümesi olarak yer aldı.
 22 Eylül, 2014


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi(URGE) programı kapsamında yürütmekte olduğu “Samsun Gıda Sektörünün İhracat Kapasitesinin Arttırılması Projesi” çerçevesinde Moskova’da gerçekleştirilen Moskova Uluslararası Gıda Fuarı’nda Samsun Gıda Kümesi olarak yer aldı. Fuarda açılan Samsun standı katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Bu yıl 23. Düzenlenen ve dünyanın öne çıkan gıda fuarlarından biri olan Moskova Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’nda, Samsun standı büyük ilgi gördü. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu’nun başkanlık ettiği ve yaklaşık 40 kişilik oluşan heyette Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Akyüz, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören, Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Bülbüloğlu, Süleyman Hızır ve Oğuzhan Serinkaya, Meclis Başkan Yardımcısı Aydın Özvatan, Samsun Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Takış ile Samsun TSO meclis üyeleri ve üyeleri yer aldı.

Stantta Samsunlu gıda firmaları yer aldı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi(URGE) programı kapsamında yürütülen “Samsun Gıda Sektörünün İhracat Kapasitesinin Arttırılması Projesi” çerçevesinde oluşturulan Samsun Gıda Kümesi standında Takış Gıda Pazarlama San. ve Tic. A.Ş., Temel Çamlıdağ Gıda Rest. San. ve Tic. Ltd. Şti., Samsun Gıda San. Tic. A.Ş., Beşler Kolektif Şirketi Remzi Petek Oğlu Sezai Petek ve Ortakları, Karadeniz Süt ve Süt Ürünleri Gıda Sa. Ve Tic. A.Ş, Semolina Mısır İrmiği Gıda San. Tic. A.Ş., Ahenk Çikolata Helva Şek. Gıda San. Tic. Ltd. Şti., Filiz Şekerleme Gıda San. Tic. A.Ş., Tadal Unlu Mamülleri San. Tic. Ltd. Şti., Seyhanlar Gıda Pazarlama San. Ltd.Şti, Otat Gıda San. ve Tic. Ltd.Şti. firmaları ürün numuneleri, tanıtım ve promosyon malzemeleri, katalog ve broşürleri ile yer aldı.

İkili görüşmeler gerçekleştirildi

Türkiye Cumhuriyeti’nin İstanbul İhracatçı Birlikleri aracılığı ile milli düzeyde katılım sağladığı Moskova Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’nda stant ile yer alan Samsun firmaları, muhatap firmaları ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirerek, firmalarının ve ürünlerinin tanıtımlarını yapabilme imkanına kavuştular.  Samsun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından stant ziyaretçilerine Samsun hakkında hazırlanmış katalog ve broşürler dağıtılırken, Samsun gıda sektörü ve Samsun TSO tarafından yürütülen “Samsun Gıda Sektörünün İhracat Kapasitesinin Arttırılması Projesi” hakkında bilgiler verildi.

Resmi ziyaretler yapıldı

Moskova Yurtdışı İş Gezisi programı kapsamında Samsun TSO Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Muurzioğlu’nun başkanlık ettiği heyet ayrıca, T.C. Moskova Ticaret Müşavirliği’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.  Samsun heyeti, T.C. Moskova Ticaret Başmüşaviri Şamil Acartürk tarafından karşılandı. Başkan Murzioğlu, ziyaret sırasında Samsun ekonomisi, gıda sektörünün mevcut yapısı ve bölgeler arası işbirliği imkanları gibi konularda Şamil Acartürk’e bilgi verdi. Ardından da heyet,  Rus Türk İşadamları Birliği’ni (RTİB) ziyaret etti. Rus Türk İşadamları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Naki Karaaslan tarafından karşılanan Samsun heyeti ile Rusya’da iş yapan Türk ve Rus işadamlarından oluşan RTİB Yönetim Kurulu üyeleri arasında toplantı gerçekleştirildi.  Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette iki ülke arasındaki fırsatlar ve işbirliği konuları ele alındı.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
KOBİ’ler için “Nefes Kredisi” başvuruları devam ediyor KOBİ’ler için “Nefes Kredisi” başvuruları devam ediyor
22 Mayıs, 2020
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, oda üyelerinin finansman ihtiyacına destek olmak amacıyla TOBB önderliğinde, Denizbank ve KGF ortaklığında hayata geçirilen, “Nefes Kredisi”nin başvurularının devam ettiğini belirterek, artık cirosu 25 milyon TL’nin altında olan işletmelerin de krediden yararlanabileceğini müjdeledi.
KOBİ’ler için “Nefes Kredisi” devrede KOBİ’ler için “Nefes Kredisi” devrede
28 Nisan, 2020
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, oda üyelerinin finansman ihtiyacına destek olmak amacıyla TOBB önderliğinde, Denizbank ve KGF ortaklığında hayata geçirilen, “Nefes Kredisi”nin devreye girdiğini söyledi.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Toplam 2 (iki) adet Duyuru Bulunmaktadır. 2
1
Mesai Saati Değişikliği
T.C Samsun Valiliği’nin COVID-19 salgını nedeniyle 28.04.2020 tarihinden itibaren 09.00-12.30, 13.00-16.30 olarak uygulanan mesai saatleri; 27.05.2020 Çarşamba gününden itibaren tekrar, 08.30-12.00, 13.00-17.30 olarak uygulanacaktır.   Detay için tıklayınız.
2
İşe Devam Desteği - Küçük İşletme Can Suyu Kredisi
Küresel bir salgına dönüşen ve etkileri ülkemizde de hissedilen Korona virüsü ile mücadele kapsamında, küçük işletme düzeyinde olan ve ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odaları ile Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odalarına kayıtlı şahıs firmalarının desteklenmesi amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında Halkbank tarafından ‘‘İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’’ oluşturulmuştur. Krediden yararlanacak “şahıs firmasının”; Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odaları’na kayıtlı olması, Yıllık cirosunun 3.000.000 TL’yi aşmaması, İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması, Bankamız Esnaf Destek Paketi’nden faydalanmamış olması, İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması, önkoşullarını taşıması gerekmektedir. https://www.halkbank.com.tr/21647-ise_devam_destegi___kucuk_isletme_can_suyu_kredisi linkini tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz… Detay için tıklayınız.
KAPAT X