Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Samsun EV’leniyoruz 2018 Fuarı”na görkemli açılış « Geri
Samsun EV’leniyoruz 2018 Fuarı”na görkemli açılış
Bu yıl ikincisi düzenlenen Samsun EV’leniyoruz Fuarı, görkemli bir törenle kapılarını ziyaretçilere açtı.
 9 Şubat, 2018


Bu yıl ikincisi düzenlenen Samsun EV’leniyoruz Fuarı, görkemli bir törenle kapılarını ziyaretçilere açtı.

TÜYAP tarafından, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan “Samsun EV’leniyoruz 2018, 2. Evlilik Hazırlıkları, Konut Projeleri, Mobilya, Aksesuar, Dekorasyon, Züccaciye, Gelinlik, Damatlık, Abiye Kıyafet, Çeyiz, Halı, Düğün Organizasyonu, Beyaz Eşya, Ev Elektroniği Fuarı”, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen törenle açıldı.

Samsun ekonomisine can suyu

Törenin açılışında konuşan TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, fuarın evlenecek çiftler, eşyalarını yenileyecekler ve ev almak isteyenler için büyük bir fırsat olduğunu belirterek, “Bu fuarı Samsun’da 2. kez düzenliyoruz. Bu fuarımız ilk yıl düzenlediğimiz fuara göre katılımcı sayısı bakımından yüzde 17 oranına büyüdü. Katılımcıların kapladığı stant alanı bakımından ise yüzde 35 oranında büyüme kat ettik. Samsun’da düzenlenen her fuar açılışında benzer durumlar oluyor. Her fuar, bir sonraki yıl daha büyük bir şekilde gerçekleşiyor. Fuarlarımız büyüdükçe Samsun ekonomisine can suyu katma hevesimiz daha fazla artıyor. Bu fuardan 10 gün sonra Kitap Fuarı, ondan 2 hafta sonra Mobilya Fuarı, ondan 2 hafta sonra da İnşaat Fuarı’nı düzenleyeceğiz. Tabiri caizse 2 haftada 1 Samsun’da fuar yapacağız. Bundan sonraki aşamada Samsun’u sadece Türkiye’de değil, dünyada ses getiren bir fuar kenti yapma azmi içerisinde olacağız” diye konuştu.

Murzioğlu: “Fuar merkezini yapmakla çok iyi iş yapmışız”
Samsun’a fuar kazandıran ortaklardan biri olmaktan gurur duyduklarını ifade eden Samsun Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Fuarcılık sektörü, günümüzde çok hızlı büyüyor ve ilerliyor. Bugün sadece İstanbul ve İzmir’de değil, Anadolu’nun birçok yerinde fuarlar düzenleniyor. Bu fuarlar birkaç yıldır Samsun’da düzenleniyor. Bu fuarı açmakla görüyoruz ki çok güzel bir iş yapmışız. Ortaklarımızla birlikte böyle bir fuarı şehrimize kazandırmaktan dolayı gurur duyuyoruz. 2 ay içerisinde 15 günde bir fuarımız olacak. Bir şehirde yapılan fuarlar, o şehrin ekonomisine büyük katkı verirler. Bu fuarın da ekonomiye gerekli katkıyı vereceğini umuyorum. Bütün toplumlarda evlilik kutsal bir şey. Evlilikte nelerin yapılabileceğini en kısa göreceğimiz iş burada bulunuyor. Fuarın düzenlenmesinde katkı veren herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
 

Başkan Yılmaz: “Samsun- Krasnodar uçuşları fuarcılığı geliştirir”
Samsun- Krasnodar arasında uçuşların başlamasının ticareti daha da arttıracağının altını çizen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bizim fuarcılık sürecinde atmamız gereken küçük bir adım var. Bu adımla fuarımızı Karadeniz havzasının yakından takip ettiği bir fuar haline getirebiliriz. Bu tanınırlığı da Krasnodar-Samsun uçuşlarıyla sağlayabiliriz. Krasnodar-Samsun arasında haftada en az 2 gün yapılacak tarifeli uçuş gerçekleştirsek, bunu programlı bir hale getirsek, şu anda aramızda Rusya’dan, Gürcistan’dan, Ukrayna’dan misafirlerimiz olabilirdi. Onlar da bu çabalarımıza katkı verirlerdi. Karşılığında da bizim arkadaşlarımız da karşı fuarlara giderlerdi. Biz, kendi içimizde dönen küçük bir ekonomiyle işleri büyütemeyiz. İşleri büyütmek için mutlaka kendi küçük pazarımızın dışında büyük bir pazara açılmamız gerekiyor. Bu pazar da bir uçuş mesafesinde bulunan karşı sahildeki illerdir. İlgili arkadaşlardan uçuşlar hakkında bilgiler aldım. Şubat sonu itibariyle uçuş planlanıyor. Ancak Krasnodar tarafında gümrük ve polisiye konusunda sorunlar var. Rusline Havayolu şirketinden öteye Krasnodar Havalimanı’nda verilen polisiye hizmetlerle ilgili eksiklik var. Ona da Rusya hükümetinin dahil olduğu bir durum. Krasnodar Valisi de konuyla ilgileniyor. Bu sorunlar çözüldüğü an ilk uçuşu yapabileceğiz. Bu uçuşlar başladıktan sonra fuar günlerinde uçuşların sayısını arttırarak, işleri büyütmeyi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Kaymak: “15 günde 1 fuar fikri heyecan verici”
Samsun’da 15 günde 1 fuar yapma fikrinin bile heyecan vereceğini vurgulayan Samsun Valisi Osman Kaymak törende yaptığı konuşmada, “Samsun her gün büyüyor. Bu fuar alanın yapılması, Samsun’u büyük ölçekli bir yapma konusunda çok büyük bir adımdır. Bu fuarları daha da geliştirmemiz lazım. 15 günde bir fuar fikri gerçekten heyecan veriyor. Fuarlar, turizm ve ekonominin değişmez parçalarını oluşturuyor. Samsun’da açtığımız fuarlar sadece Samsun’a değil, bölgemize de katkı yapıyor. Samsun eskiden Fuar kentiydi. Samsun’un tekrardan eski kimliğine döneceğini düşünüyorum. Samsun’a spor kenti, sağlık kenti, tarım kenti gibi yakıştırmalar yapıyoruz. Fuarların Samsun’un tanıtımında büyük bir etkisi var. Samsunspor da Samsun’un tanıtımında büyük bir etkendir. TÜYAP Fuarcılık, burada Samsunspor adına da bir stant açarak desteklerini gösterdi. Burada Samsunspor ürünleri de satılacak. İnşallah bu Samsunspor, içerisinde bulunduğu sıkıntılardan biran önce çıkar. Biz de bu sıkıntıları yok etme çabasında bulunmaktan gurur duyuyoruz. Fuarımızın da ekonomimize katkı vermesini diliyorum” dedi.
 

Girişler ücretsiz

Konuşmaların ardından ise, fuarın açılış kurdelesi kesildikten sonra stantlar ziyaret edildi. Girişin ücretsiz olduğu 2. Ev’leniyoruz Fuarı, 8-10 Şubat tarihleri arasında 10.00- 20.00, 11 Şubat günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. EV’leniyoruz Fuarı’nında gelinlik ve moda evleri, organizasyon firmaları, oteller ve restoranlar, düğün salonları, fotoğraf stüdyoları, çeyiz firmaları, ev tekstili, mobilya, beyaz eşya, züccaciye, mutfak ekipmanları, halı ve dekorasyon ürünleri, çiçekçiler, kuaför ve güzellik salonları, hediyelik eşyalar, takı ve kuyumcular yer alıyor.
 

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Başkan Murzioğlu, Samsun’un gurur markalarını kutladı Başkan Murzioğlu, Samsun’un gurur markalarını kutladı
13 Temmuz, 2020
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına giren üç Samsunlu firmayı başarılarından dolayı kutladı.
Samsun TSO bir ilke imza attı Samsun TSO bir ilke imza attı
16 Temmuz, 2020
Samsun TSO, COVID-19 ile mücadele kapsamında, TSE tarafından yürütülen COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu şartlarını yerine getirerek Karadeniz Bölgesi’nde kamu kurum ve kuruluşları arasında bir ilke imza atarak, COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi aldı.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu