Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Murzioğlu: “Artık geleceğin Türkiye’sini inşa etme zamanı” « Geri
Murzioğlu: “Artık geleceğin Türkiye’sini inşa etme zamanı”
Samsun TSO’nun Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda 24 Haziran seçimlerini değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “ Artık ekonomiye, reformlara odaklanarak geleceğin büyük Türkiye’sini inşa zamanıdır ” dedi.
 28 Haziran, 2018


Samsun TSO’nun Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda 24 Haziran seçimlerini değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “ Artık ekonomiye, reformlara odaklanarak geleceğin büyük Türkiye’sini inşa zamanıdır ” dedi.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO )Haziran Olağan Meclis Toplantısı Davut Altan Meclis Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantının başında kısa bir konuşma yapan TSO Meclis Başkanı Haluk Akyüz, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin Türkiye'ye hayırlar getirmesini diledi. Akyüz yaptığı konuşmada, “Seçim süreci ve seçime katılım konusundaki hassasiyet ile tüm dünyaya demokrasi dersi verdiğimize inanıyorum. Büyük ve güçlü Türkiye ideali doğrultusunda seçimlerden başarıyla çıkan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Cumhur ittifakını tebrik ediyorum. Samsunumuzun daha ileriye taşımak adına büyük gayret sarf edeceklerine inandığımız, bizleri mecliste temsil edecek olan Sayın Vekillerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Demokrasinin ve istikrarın hakim olduğu bir düzende büyük ve güçlü bir Türkiye yolunda hızla ilerleyeceğimize yürekten inanıyorum. Bildiğiniz üzere bu seçim yeni bir sistemin de başlangıcını teşkil ediyor. Yeni dönem ülkemiz ve milletimiz için, hepimiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Köktaş meclise seslendi

Toplantıya katılan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise gündem maddelerinin görüşülmesi öncesi bir konuşma yaparak, 24 Haziran seçimlerini değerlendirdi. Köktaş, yaptığı konuşmada iş adamlarına yönelik; üretimi artıracak, yeni istihdamlar sağlayacak ve ihracatı artıracak uzun vadeli yeni projeler yapmalarını önerdi.  Köktaş, “Milletimiz, istikrarı ve ekonomik kalkınmayı destekliyoruz mesajını sandıkta verdi. Şimdi önümüz daha açık. Samsunun ihracatı şuana kadar hiç telaffuz etmedim. 450 milyon dolar civarında olan ihracat rakamı Samsun için çok az. Yapmadığımız bir takım eksiklikleri tamamlamak için tekrardan kolları sıvamamız lazım. Bu rakamı çok daha yukarıya taşımamız gerekiyor. Şehrimizin sorunları çözülmeyecek problemler değil. Bunları daha güçlü bir şekilde hep birlikte çözeceğiz” diye konuştu.

"Geleceğin büyük Türkiye'sini inşa etme zamanıdır"
Ardından ise, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, iki toplantı arasında yürüttükleri çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Meclis toplantısında 24 Haziran seçim sonuçlarını da değerlendiren Başkan Salih Zeki Murzioğlu, "Türkiye güçlü ve sağlam bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir kez daha gösterdi. Yüksek bir katılım oranı ile gerçekleştirilen genel seçimlerde, Türk milleti iradesini sandıkta göstermiş oldu. Seçimlerde gösterdiği başarı ile milletimizin teveccühünü bir kez daha kazanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı’nı huzurlarınızda tebrik ediyorum. Samsunumuzu Mecliste temsil edecek tüm milletvekillerini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Yeni dönem sistemi, ülkemizde istikrar ve güvenin daha da güçlenmesi açısından büyük bir fırsattır. Türkiye'nin son yıllarda elde ettiği tüm kazanımlarının temelinde güven ve istikrar yatmıştır. Dolayısıyla önümüzdeki yeni dönemde bu güven ve istikrarın yeni bir sıçrama gerçekleştirmesi mümkündür. Ülkemizde son 3 yılda 4 farklı seçim süreci yaşanmıştır. Artık ekonomiye, reformlara odaklanarak geleceğin büyük Türkiye'sini inşa etme zamanıdır. Ancak üreterek, katma değer yaparak, ihracat yaparak hedeflerimizi belli bir seviyeye ulaştırabiliriz. Bunun için hep birlikte üretime odaklanmak zorundayız" dedi.

Meclis üyeleri İhsan Kaptanoğlu ve Ümit Bener Ayla’nın gündem dışı söz aldığı toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Murzioğlu’ndan 19 Mayıs mesajı Murzioğlu’ndan 19 Mayıs mesajı
25 Mayıs, 2020
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ulu Önder Atatürk'ün,19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının milletin kaderini değiştiren tarihi bir başlangıç olduğunu söyledi.
KOBİ’ler için “Nefes Kredisi” başvuruları devam ediyor KOBİ’ler için “Nefes Kredisi” başvuruları devam ediyor
22 Mayıs, 2020
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, oda üyelerinin finansman ihtiyacına destek olmak amacıyla TOBB önderliğinde, Denizbank ve KGF ortaklığında hayata geçirilen, “Nefes Kredisi”nin başvurularının devam ettiğini belirterek, artık cirosu 25 milyon TL’nin altında olan işletmelerin de krediden yararlanabileceğini müjdeledi.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Toplam 2 (iki) adet Duyuru Bulunmaktadır. 2
1
Mesai Saati Değişikliği
T.C Samsun Valiliği’nin COVID-19 salgını nedeniyle 28.04.2020 tarihinden itibaren 09.00-12.30, 13.00-16.30 olarak uygulanan mesai saatleri; 27.05.2020 Çarşamba gününden itibaren tekrar, 08.30-12.00, 13.00-17.30 olarak uygulanacaktır.   Detay için tıklayınız.
2
İşe Devam Desteği - Küçük İşletme Can Suyu Kredisi
Küresel bir salgına dönüşen ve etkileri ülkemizde de hissedilen Korona virüsü ile mücadele kapsamında, küçük işletme düzeyinde olan ve ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odaları ile Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odalarına kayıtlı şahıs firmalarının desteklenmesi amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında Halkbank tarafından ‘‘İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’’ oluşturulmuştur. Krediden yararlanacak “şahıs firmasının”; Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odaları’na kayıtlı olması, Yıllık cirosunun 3.000.000 TL’yi aşmaması, İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması, Bankamız Esnaf Destek Paketi’nden faydalanmamış olması, İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması, önkoşullarını taşıması gerekmektedir. https://www.halkbank.com.tr/21647-ise_devam_destegi___kucuk_isletme_can_suyu_kredisi linkini tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz… Detay için tıklayınız.
KAPAT X