Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Başarılarının şifrelerini paylaştılar « Geri
Başarılarının şifrelerini paylaştılar
Samsun’da kendi alanlarında başarılı olmuş kadınların, başarı öykülerini paylaştığı “Başarının Şifreleri” adı altında bir toplantı düzenlendi.
 6 Nisan, 2015


Samsun’da kendi alanlarında başarılı olmuş kadınların, başarı öykülerini paylaştığı “Başarının Şifreleri” adı altında bir toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan Samsun TSO Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Bülbüloğlu, başarının şifresinin vizyon sahibi olmaktan geçtiğini söyledi.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde Serra Otel’de düzenlenen etkinlikte kendi alanlarında başarılı olmuş kadınlar, “Başarının Şifreleri” adı altındaki etkinlikte başarı öykülerini paylaştı. Etkinliğe, Samsun Vali Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırım, Türkiye İş Kurumu(İŞKUR) Samsun İl Müdürü Hasan Kılıçaslan, Samsun TSO Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Bülbüloğlu, Samsun TSO İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dr. Hatice Gülay Atik ve çok sayıda davetli katıldı.

Kadınlar doğuştan girişimci

Programın açılışında konuşan Samsun TSO Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Bülbüloğlu, yaptığı konuşmada, “Program bana, “Başarının Şifreleri” olarak iletildiğinde, insanın net kesin hedefleri olmalı, farkındalık yaratmalı, amacı olmalı, istemeli dedim. Benim için başarının şifreleri, inanmak motive olmak, ne yapacağını bilmek, vizyon sahibi olmak, herkesten önce ve farklı düşünmek, insanların ihtiyaçlarını iyi tespit etmek, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek, ülkelerin sosyo ekonomik siyasi olaylarını yakından izlemek, zayıf yönlerinizi iyi tespit etmek, tehditler neler iyi bilmek ve alternatif kararlar alabilmek. Hangi işi yaparsak yapalım işin vizyonuna ve kültürüne adapte olmalıyız. Kadınlarımız doğuştan girişimci. Ancak, istatistikler bize kapasitemizi atıl durumda bıraktığımızı söylüyor. Bu ortaya koyduğumuz hedefler ve başarıya ulaşma anlamında önemli bir engel oluşturuyor. Sonuç itibariyle; girişimcilere ihtiyacımız var, hayatın her alanında, kamuda, özel sektörde sosyal alanda fark yaratmak faydalı olmak gerekmektedir. Bugün bizlere başarı hikayelerini paylaşacak olan değerli konuklarımızın yaptığı gibi kendinize inanın, emin olun sizi durduracak güç yok” dedi.

Başarılı olmak zor ve meşakkatli bir yol

Etkinlikte söz alan Samsun TSO İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülay Atik, "Başarı hedefe ulaşmak demektir. Başarı, birbirini tetikleyen bir olgudur. Başarıyı bir kere tadınca, her zaman insan başarılı olmak ister. Başarılı olmak zor ve meşakkatli bir yol. Ancak, başarıyı yakalandığında ise beraberinde mutluluğu, huzuru, güveni, özgüveni beraberinde getiriyor" diye konuştu. Samsun Vali Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırım ve Türkiye İş Kurumu(İŞKUR) Samsun İl Müdürü Hasan Kılıçaslan’ın da birer konuşma yaptığı program daha sonra, alanlarında başarılı olmuş kadınların sunumlarıyla devam etti. Moderatörlüğünü Samsun İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Üyesi Şehnaz Dereli’nin yaptığı sunumda, Çarşamba Kumköy İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni (Varkey Gems Vakfı Dünyadaki en iyi 50 öğretmenden biri olarak seçtiği) Dilek Livaneli, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Danışman-Yazar Fırat Ataklı konuşma yaptı.  

Başarının şifresi inanmaktan geçiyor
Programda söz alan Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, başarının şifresinin; inanmak, hedef koymak, yaptığınız ve yapacağınız işi sevmek sevmeye çalışmak olduğunu söyledi. Özyol, “Hayatım boyunca her yaptığım işi, verilen görevi, isteğimin dışında da verilen görevleri hep sevdim sevmeye çalıştım. Belediye başkanlığımda da bunu sürdürdüm. Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanlığı görevini yürütüyordum, istifa ettim belediye başkanı aday adayı oldum. 12 erkek aday adayı arkadaşımın arasından seçildim. ‘Aday olacağım’ dedim inandım, belediye başkanı olacağım dedim inandım ve Belediye Başkanı oldum. Ben seçim çalışmalarındayken dediler ki bana, ‘siz gidin çamaşır yıkayın, bulaşık yıkayın, ne işiniz var’ dediler. Ben de ‘bulaşık yıkarız, çamaşır yıkarız, ahırda inek sağarız, tarlada çalışırız, kalem tutarız hakim oluruz, başbakan oluruz, belediye başkanı oluruz 30 Mart’ta görüşürüz’ dedik böylece başardık” ifadelerini kullandı.

Livaneli: “Teknolojiden uzak olmak çocuğu kitaba yaklaştırıyor”
Daha sonra ise, Varkey Gems Vakfı Dünyadaki en iyi 50 öğretmenden biri olarak seçtiği Çarşamba Kumköy İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni Dilek Livaneli söz aldı. Öğrencileriyle birlikte gerçekleştirdiği projelerden bahseden Dilek Livaneli, “İlkokul öğretmeni hiçbir zaman unutulmaz. İlkokul öğretmeni iz bırakır. Olumlu ya da olumsuz. Mesleğinde fark oluşturabilmek için bir öğretmen ne yapabilir, mesleğini nerelere taşıyabilir bunu paylaşmak adına ve özellikle de köyde bir öğretmensiniz, tek başına bir kadınsınız, birleştirilmiş sınıf okutuyorsunuz bu Türkiye’nin bir gerçeği. Köy okulu gerçeğiyle yüzleştiğinizde bakıyorsunuz ki öğretmenler odası bile yok. 18 bin köy okulu var Türkiye’de 65 bin köy okulu öğretmeni var, 1 milyon 200 bin köy çocuğu var bunlara ulaşmak adına belki küçük bir örneksiniz ama belki Türkiye’deki bütün Dilek Öğretmenleri harekete geçirmek adına bir takım projeler gerçekleştirdik. Bunlar ülke çapında uluslararası alanda ses getirdi. Köy çocuğu şöyle: Hiçbirinin evinde bilgisayar yok, internet yok, teknolojiden uzaklar. Öyle bizim çocuklarımız gibi tabletler bilgisayarlar böyle bir şey yok. Çocuk teknolojiden uzak fakat ben bunu bizzat gözlemledim teknolojiden uzak olmak çocuğu kitaba yaklaştırıyor. Bu çok doğru. Çocuk kitabı okuyor. Kitabı seviyor, öpüyor, kokluyor. Bu projeyle çocuğun kitaba olan aşkı bir kez daha ortaya çıktı. Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırma adına projemiz hayat buldu” diye konuştu.
Etkinliğin ilk bölümü Danışman-Yazar Fırat Ataklı’nın yaptığı konuşmayla sona erdi.

Programın ikinci bölümünde ise, İzgören Akademi Eğitmenlerinden Barış Kılıçarslan’ın, “Komşu Köyde Sizi Ne Bekliyor” adı altında bir seminer verdi. Program sonunda ise, konuşmacılara, katkılarından dolayı anı takdiminde bulunuldu.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
KOBİ’ler için “Nefes Kredisi” başvuruları devam ediyor KOBİ’ler için “Nefes Kredisi” başvuruları devam ediyor
22 Mayıs, 2020
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, oda üyelerinin finansman ihtiyacına destek olmak amacıyla TOBB önderliğinde, Denizbank ve KGF ortaklığında hayata geçirilen, “Nefes Kredisi”nin başvurularının devam ettiğini belirterek, artık cirosu 25 milyon TL’nin altında olan işletmelerin de krediden yararlanabileceğini müjdeledi.
KOBİ’ler için “Nefes Kredisi” devrede KOBİ’ler için “Nefes Kredisi” devrede
28 Nisan, 2020
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, oda üyelerinin finansman ihtiyacına destek olmak amacıyla TOBB önderliğinde, Denizbank ve KGF ortaklığında hayata geçirilen, “Nefes Kredisi”nin devreye girdiğini söyledi.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Toplam 2 (iki) adet Duyuru Bulunmaktadır. 2
1
Mesai Saati Değişikliği
T.C Samsun Valiliği’nin COVID-19 salgını nedeniyle 28.04.2020 tarihinden itibaren 09.00-12.30, 13.00-16.30 olarak uygulanan mesai saatleri; 27.05.2020 Çarşamba gününden itibaren tekrar, 08.30-12.00, 13.00-17.30 olarak uygulanacaktır.   Detay için tıklayınız.
2
İşe Devam Desteği - Küçük İşletme Can Suyu Kredisi
Küresel bir salgına dönüşen ve etkileri ülkemizde de hissedilen Korona virüsü ile mücadele kapsamında, küçük işletme düzeyinde olan ve ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odaları ile Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odalarına kayıtlı şahıs firmalarının desteklenmesi amacıyla Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında Halkbank tarafından ‘‘İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’’ oluşturulmuştur. Krediden yararlanacak “şahıs firmasının”; Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odaları’na kayıtlı olması, Yıllık cirosunun 3.000.000 TL’yi aşmaması, İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olması, Bankamız Esnaf Destek Paketi’nden faydalanmamış olması, İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması, önkoşullarını taşıması gerekmektedir. https://www.halkbank.com.tr/21647-ise_devam_destegi___kucuk_isletme_can_suyu_kredisi linkini tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz… Detay için tıklayınız.
KAPAT X