Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Binalar İçin Enerji Verimliliği Çözümleri ve Sürdürülebilir Yapı Malzemeleri Arayışındadır. « Geri
 18 Nisan, 2024

https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/energy-efficiency-solutions-buildings-and-sustainable-construction

TRDE20240220011

Almanya’daki %35 civarındaki enerji tüketimi ve %30 civarındaki Co2 emisyonu binalar sebebiyle gerçekleşmektedir. Yeni bina teknolojilerinin iklim hedefine katkıda bulunmaları için büyük bir potansiyel mevcuttur.

Bir Alman mimari şirketi metodolojik bina tasarımı konusunda uzmandır. Ofisler, Sağlık Sektörü ve Endüstriyel alanlar için sürdürülebilir yüksek performanslı binaların planını ve inşaatını gerçekleştirmektedirler. Bazı enerji tasarruflu binalara ve sertifikalı pasif evlere vurgu yaparak  geleceğe doğru sürdürülebilirliği düşünebilmektedirler.

Şirket’in uzmanları pasif bir evin sadece çevre korumasına aktif bir katkı sağlamakla kalmayacağını aynı zamanda sürdürülebilirliğin de sarfedilen çabanın karşılığını vereceğine dikkat çekmektedir. İnovatif enerji için yapılan ek harcamalar bile uygulamada oldukları birkaç yıl içerisinde kendi masraflarını çıkarmaktadırlar. Bu durumun varlığı, tamamlanmış binalarda yürütülen çalışmalarla görülmektedir.

Alman şirketi her zaman en son çözümlerin peşindedir ve yerleşim dışı binalarda enerji verimliliği için geliştirilen yeni teknolojiler üzerinde tartışmaya ve inşaat için üretilen yeni malzemeleri öğrenmeye karşı ilgi duymaktadır.

Farklı ortaklık çeşitlerine karşı açıktırlar.

Diğer Duyurular Tüm Duyurular »
 
Müşteriler ile tedarikçileri buluşturan Polonyalı bir platform, tıbbi ekipman üreticileri veya distribütörleri aramaktadır.
12 Temmuz, 2024
Referans kodu: BRPL20240607001 Linki: https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/polish-platform-connecting-customers-and-suppliers-looking-producers-or-0 Polonya'da 2008 yılında hayata geçirilen çevrimiçi platform, tıbbi ekipman satıcıları ve alıcıları için bir pazar yeridir. Satıcılar için Polonya'daki dağıtım kanalına kolay erişim sağlamakta,  ve sınırsız ürün teklifleri verebilmektedirler. Belirli bir ürünle ilgilenen alıcılar, platform üzerinden tek bir tıklamayla tüm tedarikçilere sorularını gönderebilmekteler. Onlar için platform, farklı tedarikçilerden teklif toplamaya ve karşılaştırmaya olanak sağlamakta. Veritabanında 150.000'den fazla cihaz ve 700'den fazla distribütör, servis ve hizmet sağlayıcı bulunmaktadır. Kullanıcının bir sorgu göndermek için sisteme giriş yapmasına gerek yoktur. Şirket, Polonya'daki tıbbi ekipman tedarikçilerinin veritabanları arasında lider konumdadır. Ticaret fuarları ve tıbbi konferanslar sırasında portalı aktif olarak tanıtımakta ve tıbbi personelin platformu kullanmaları için eğitim vermekte, böylece portalı kullanan potansiyel tıbbi ekipman müşterilerinin sayısı sürekli artmaktadır. Platform alıcılar için ücretsizdir ve satıcılar, veri tabanında bir teklif oluşturma desteği, veri tabanına eklenen sınırsız sayıda ürün ve konferanslar ve ticaret fuarları sırasında potansiyel alıcılar arasında aktif tanıtım içeren bir abonelik ücreti ödemektedirler. Şirket, dünyanın her yerinden tıbbi ekipman üreticileri ve distribütörleri ile uzun vadeli işbirliği kurmaya isteklidir.
Ayakta tedavi konusunda uzmanlaşmış Romanyalı şirket, tedarikçi anlaşmaları kapsamında uluslararası iş birliği yapmak istiyor.
10 Ocak, 2024
Profil Referansı: BRRO20230731001 https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/romanian-company-specialised-outpatient-care-would-cooperate   2022 yılında kurulan Romen şirketi, karmaşık laparoskopik cerrahi prosedürlerinin ameliyat öncesi planlanması ve gerçek müdahaleler sırasında navigasyon için bir yazılım ve donanım çözümü geliştiriyor. Kalkınma planı çerçevesinde "navigasyon", tıbbi aletlerin konumu ve yönelimi hakkında gerçek zamanlı bilgilerin, ameliyat öncesi planlamayı takip etmek için kullanılacak bilgilerin edinilmesi anlamına gelir. Navigasyon kısmı sadece "bağımsız" bir ürün olarak kullanılabilirken, ameliyat öncesi planlama kısmı hem bağımsız bir ürün (3D CAD yazılımı) hem de çevrimiçi bir hizmet olarak sunulabilir.  Ameliyat öncesi planlama, üç boyutlu sanal bir sahnede hasta bilgilerinin (BT veya MR) işlendiği ve doktorun ölçebileceği ("klasik" veya özel yenilikçi algoritmalarla) ve gerçek müdahalenin simülasyonlarını gerçekleştirebileceği 3D CAD benzeri bir görsel arayüzde gerçekleştirilebilir.  Gerçek cerrahi müdahaleler sırasında gerçek zamanlı yardım, tıbbi aletlerin üzerine çeşitli tipte sensörlerin (optik, elektromanyetik) yerleştirildiği ve gerçek üç boyutlu uzaydaki yönelim ve konum hakkındaki yazılım bilgilerimize geri gönderdikleri anlamına gelir. Bu geometrik bilgi, sanal üç boyutlu bir sahnede (planlama aşamasında kullanılanın aynısı) temsil edilir ve ameliyat öncesi planlama ile karşılaştırılır.  Romen şirket, tedarikçi anlaşmaları kapsamında tıbbı testler için yabancı altyapı sağlayıcılarıyla iş birliği yapmak istiyor. Bu ortaklıkları oluşturarak, ürünlerini geliştirmeyi ve belirli pazar sektöründe daha iyi rakipler olmayı amaçlıyorlar.  Romen şirket, deneysel modelleri için klinik öncesi testler ve klinik denemeler için temel oluşturabilecek yabancı ortaklarla ilgileniyor. 
El yapımı, yüksek kaliteli cilt bakımı ve yaşam tarzı ürünlerinde uzmanlaşmış İrlandalı KOBİ, sabun ürünlerinde kullanım için bir "Erit ve Dök, Ter Yok / Ağlama Yok" sabun bazı üreticisi ile ortaklık kurmak istiyor.
12 Temmuz, 2024
Referans Kodu: BRIE20240619005 Linki: https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/irish-sme-specializing-hand-made-artisanal-skincare-and-lifestyle-0 İrlanda'nın doğusunda yer alan İrlandalı firma, İrlanda kültürü ve vahşi yaşamından esinlenen el yapımı sabunlar üretmektedir. Firma, benzersiz ve çevreye duyarlı el yapımı ürünler sunuyor. İrlanda, ABD ve Kanada'da büyüyen bir pazara sahip olan şirketin hedefi uluslararası alanda daha da büyümektir. İrlandalı şirket el yapımı sabunlarıyla sadece daha sağlıklı bir cilt bakımını değil, aynı zamanda sürdürülebilirliği ve bireyselliği de teşvik ediyor. Geleneksel cilt bakım ürünlerinin aksine, İrlanda mirasına ve kültürüne derinlemesine kök salmış ürünler sunmayı hedeflemektedir, Şirket, sabun ürünlerinde kullanılmak üzere "Erit ve Dök, Ter Yok/Ağlama Yok" sabun bazı üretip tedarik edebilecek bir üretici ile ortak olmak istiyor. İrlandalı şirket bir distribütörle değil, doğrudan üreticiyle çalışmayı tercih etmektedir. İdeal ortakları herhangi bir AB ülkesinde yerleşik olacaktır. Ortaklar, sürdürülebilirlik, kalite ve yenilikçilik taahhüdü de dahil olmak üzere belirli kriterleri karşılamalıdır. Kişisel bakım veya yaşam tarzı endüstrisinde deneyime ve pazarı güçlü bir şekilde anlamaya sahip olmalıdırlar. Ayrıca ideal ortak, İrlandalı şirketle yakın çalışarak etkili iletişim ve işbirliği sağlayacak özel bir ekip üyesine sahip olmalıdırlar.
Portekizli şirket distribütör olarak hareket etmek istiyor ve yeşil hidrojen üretim ekipmanlarının ticari temsilciliği için ortaklar arıyor.
17 Ocak, 2024
Profil Referansı: BRPT20230728003 https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/portuguese-company-wants-act-distributor-and-seeks-partners-commercial Portekiz'in kuzeyinde, Porto'da bulunan KOBİ, 15 yılı aşkın süredir elektrik, gaz ve yenilenebilir ekipmanların kurulumu, onarımı ve bakımı ile su temini işlerinde deneyim sahibidir. Bu şirket, Portekiz'de 250 binden fazla son müşteriye ve yeşil hidrojen üretim teknolojisini kullanmak isteyen 2500'den fazla şirkete (endüstriyel pazar), yani seramik, gaz ve su üreticileri/dağıtıcıları ile enerji tüketimini ve fiyatını optimize etmek isteyen metal mekanik şirketleri ve diğerlerine sahip enerji dağıtımı ve perakende deneyimi olan müşterilere sahiptir.  Şirket, karbondan arındırılmasına katkıda bulunmak için seramik ve metal işleme sektörünü tam olarak hidrojen ile ilgili olarak tanımlamaktadır.  Pazar bilgisinin yanı sıra mevcut müşterilerle mükemmel ilişkiler ve iş deneyimi, KOBİ'nin bu işten yararlanmasına ve istenen başarıyı garanti etmesine olanak tanır.  Şirket, hidrojen üretimi işinde, bir proje şirketi olarak, teknik yardım ve hidrojen üretim ve depolama ekipmanlarının kurulumu ile ticarileştirme, üçüncül ve endüstriyel pazarda gelişmeyi amaçlamaktadır, bu nedenle bu ürünleri yaymak isteyen hidrojen üretim teknolojisine sahip bir ortak aramaktadır.  KOBİ, Avrupa Fonları tarafından açılan fırsattan yararlanmak istiyor ve yeşil hidrojen üretimi için "Sıfır Emisyon" çözümleri (Batarya Sistemleri, Yakıt Hücreleri, ePowertrain Sistemleri ve Elektrolizör Sistemleri) portföyü ile ekonomik ve endüstriyel faaliyetler için sürdürülebilir ve karbondan arındırılmış bir gelecek sağlanmasına katkıda bulunan enerji teknolojisi sektöründe dünya liderleri arıyor. 
Alman şirket Atıştırmalık üretimi için Soya Protein Gevrekleri tedarikçisi arıyor
19 Ocak, 2024
Profil Referansı: BRGR20230706029 https://een.ec.europa.eu/partnering-opportunities/greek-company-seeking-suppliers-soy-protein-crispies-snack-production Kuruyemiş ve meyve ithalatı, işlenmesi ve paketlenmesinde önde gelen bir Yunan şirketi, ürün yelpazesini protein barlarını da içerecek şekilde genişletiyor. Bunu başarmak için, atıştırmalık üretimimizde temel bir bileşen olarak hizmet verecek güvenilir soya proteini gevrekleri tedarikçileri arıyor.   Ürünlerin besin değerini sağlamak için %80 ila %90 arasında değişen yüksek protein içeriğine sahip soya proteini gevreklerine ihtiyacımız var. Gevreklerin boyutu, üretim süreçlerimize uygun olan 3-9 mm aralığında olmalıdır. Verimli ve uygun maliyetli endüstriyel üretimi kolaylaştırmak için toplu paketleme gereklidir.   Firmanın önceliği IFS veya BRC standartlarına uygun sertifikalara sahip tedarikçilerle iş birliği yapmaktır. Bu, tüm tedarik zincirinin kalite, güvenlik ve hijyen açısından en iyi uygulamaları takip etmesini sağlar. Avrupa mevzuatına ve izin verilen gıda limitlerine uyum, katı kalite gereksinimlerimizi karşılamak için hayati önem taşımaktadır.   Firmanın aradığı soya proteini gevrekleri gıda sınıfı olmalı,  özellikle protein barları için atıştırmalık kategorisine ve Avrupa gıda yönetmeliklerine uygun olmalıdır.
Otizm
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Yenimahalle Mah. 839.Sokak No:120 CANİK / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu