Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Samsunlu müteahhitlere çağrı « Geri
Samsunlu müteahhitlere çağrı
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Servet Keskinsoy, Temmuz ayı olağan meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Fuar ve Kongre Merkezi projesinin ihalesinin 12 Ağustos tarihinde yapılacağını hatırlatarak, tüm Samsunlu müteahhitlerin ihaleye katılması çağrısında bulundu.
 28 Temmuz, 2011


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Servet Keskinsoy, Temmuz ayı olağan meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Fuar ve Kongre Merkezi projesinin ihalesinin 12 Ağustos tarihinde yapılacağını hatırlatarak, tüm Samsunlu müteahhitlerin ihaleye katılması çağrısında bulundu.

“Meclisten terör kınaması”

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Davut Altan Salonu’nda yapıldı. Toplantı öncesi meclis üyelerine, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) mart ve nisan ayı faaliyetlerini içeren sinevizyon eşliğinde bir sunum yapıldı. Toplantıya başkanlık yapan Samsun TSO Meclis Başkanı Sedat Demirci, meclisin açılışında yaptığı konuşmada, son günlerde artan terör olaylarında şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet diledi. Son 15 gün içinde 20 tane askerin terör saldırısı sonucunda şehit düştüğünü belirten Demirci, “Teröre kurban verdiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Ve terörü Samsun Ticaret ve Sanayi Odası meclisi adına bir kez daha şiddetle kınıyorum. Ramazan ayına da giriyoruz. Bu vesile ile Ramazan ayının ülkemize, kentimize, insanlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Silahsızlanma Kampanyası’na tam destek

Mecliste söz alan Samsun TSO Başkan Yardımcısı Servet Keskinsoy ise, gündemle ve Oda’nın aylık faaliyeti hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Servet Keskinsoy, yaşanan tüm sorunların meclis kürsüsünden dile getirilmesi gerektiğini ifade ederek, “Bence buradaki kürsünün adını, “Demokrasi Kürsüsü” koymamız lazım. Sokağımızdaki sorunlar bile burada konuşulmalı. “Acaba” hiç demememiz gerekiyor. Hiç bundan da rahatsızlık olunmaması lazım. Çünkü şehirdeki her şey bu odayı ilgilendirir. Daha doğrusu ilgilendirmek zorunda. Her fikir burada tartışılmalı. Kabul edilir edilmez, beğenilir beğenilmez. Ama her şey burada özgürce dile getirilerek tartışmaya açılmalı” dedi.  Başkan Yardımcısı Servet Keskinsoy, yaptığı konuşmada Samsun Valiliği tarafından başlatılan, “Silahsızlanma Kampanyası”na sonuna kadar destek verdiklerini ve herkesin tüm vatandaşların da silah atılan düğünlere gitmeyerek protesto etmesini istedi.

Samsun’da var, Samsun’dan al yazısı yazılacak

Konuşmasında Samsun dışından gelen firmaların hiçbir ürünlerini kentten tercih etmedikleri yönünde çok sayıda şikayet aldıklarını belirten Servet Keskinsoy, “Müteahhit ve inşaat malzemeleri satan arkadaşlarımız, genellikle dile getirdiği bir konuyu, tarafımıza şikayet olarak getirdi. Arkadaşlar, Samsun’a TOKİ ile birlikte dışarıdan gelmiş çok sayıda firmanın olduğunu, şu anda ciddi inşaatlar yaptıklarını ve hiçbirinin mallarını Samsun’dan almadıklarından yakındılar. Şu anda yanlış bilmiyorsam TOKİ eski havaalanının olduğu yerde bin 274 adetlik bir konut inşaatına başlayacak. Yine bin 300 konut da Canik bölgesinde yapacak. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu firmalara Samsun’da her şeyin olduğunu, ürünlerinizi buradan tedarik edin diye dışarıdan gelen firmalara yazı yazacağız. Tabi ki; bu bir serbest ticaret. Ama biz Oda olarak konunun takipçisi olacağız. Buradan onlara seslenmek istiyorum. Dışarıdan gelen yada gelecek firmaların kentimizle bütünleşmelerini istirham ediyorum. Böylelikle birlikteliklerini bize göstermelerini istiyoruz” diye konuştu.  

Büyük ihale 12 Ağustos’ta

Keskinsoy, yaptığı konuşmada Oda tarafından bizzat yürütülen Fuar ve Kongre Merkezi projesinin ihalesinin 12 Ağustos tarihinde yapılacağını hatırlatarak, “Bilindiği gibi bu projeye OKA tarafından 7 milyon TL hibe desteği alındı. Şu anda ihale duyurusuna çıkıldı. 12 Ağustos tarihinde Fuar ve Kongre Merkezi’nin ihalesi gerçekleştirilecek. Özellikle Samsunlu iş adamı müteahhit arkadaşlarımızın bu ihaleye iştirak etmelerini arzu ediyoruz” dedi. Keskinsoy ayrıca, KOSGEB’nin KOBİ’lere verdiği destekte yaşanan sıkıntılardan dolayı kendilerine ulaşan şikayetlerinde takipçisi olduklarını dile getirdi. Meclis Başkanı Sedat Demirci’nin şehitlerle ilgili düşüncelerine sonuna kadar katıldığının da altını çizen Keskinsoy, “Tüm şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. Cenabı Allah mekanlarını cennet eylesin. Terörü bir kez daha lanetliyoruz” diye konuştu. Keskinsoy, Ramazan ayının hem İslam alemine hem Türkiye’nin hem de Samsun’a hayırlı, bereketli, bol ticari kazançlı geçmesini temenni ederek konuşmasına son verdi.  

Gündem dışı konuştular

Gündem dışı konuşmalarda söz alan Samsun TSO Meclis üyesi Murat Keskin ise, fuarlara katılabilme adına, KOSGEB'le bir takım sorunlar yaşadıklarını belirterek, şartların esnetilmesi gerektiğini ifade etti. Samsun TSO Meclis üyesi Akın Kıyıcı da yaptığı konuşmada, Samsunspor’a destek vermek amacıyla geliştirdiği proje hakkında bilgi vererek, “Geliştirdiğimiz proje ile Samsunspor kasko ve Samsunspor poliçesinde sigorta firmasının katkılarının olacağını bekliyoruz. 12 Temmuz'da Samsunspor Kulüp Başkanı Kazım Yılmaz ile İstanbul'da projeyi imzaladık. Poliçelerimiz hazır, bu poliçeler sadece Samsun'da değil, tüm Türkiye'de kullanılacaktır. Benim bu seneki hedefim 10 milyon TL'dir. Sizlerde poliçe yaptıracağınız zaman Samsunspor poliçeyi seçerek şehrimizin takımı olan Samsunspor'a destek vermiş olursunuz" diye konuştu. Meclis Üyesi Fahrettin Ulusoy, gündeme ilişkin konuşmalara destek verdiğini belirtirken, bir başka meclis üyesi Ayhan Özkoroğlu ise, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen katıldığı Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Ar-Ge Çalışma Grubu Toplantısı hakkında bilgi verdi. Meclis, diğer gündem maddelerinin okunup karara bağlanmasının ardından sona erdi.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Samsun TSO’dan U-ETDS ve Sayısal Takograf bilgilendirme toplantısı Samsun TSO’dan U-ETDS ve Sayısal Takograf bilgilendirme toplantısı
22 Mayıs, 2019
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği koordinasyonunda ve Samsun TSO Odası ev sahipliğinde, taşıma yetki belgesi olan firmalara, Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi ve Sayısal Takograf Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.
“Teknoloji Yatırımcısı Nasıl Olunur?” “Teknoloji Yatırımcısı Nasıl Olunur?”
29 Nisan, 2019
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren TOBB Samsun Genç Girişimciler Kurulu ve Samsun TEKNOPARK iş birliğiyle, 'Teknoloji Yatırımcısı Nasıl Olunur' konulu toplantı gerçekleştirildi.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Toplam 1 (bir) adet Duyuru Bulunmaktadır. 1
KAPAT X