Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Samsun-Krasnodar uçuşları başlıyor « Geri
Samsun-Krasnodar uçuşları başlıyor
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun-Krasnodar arası uçak seferinin 6 Kasım tarihinde başlayacağını söyledi.
 1 Kasım, 2012


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun-Krasnodar arası uçak seferinin 6 Kasım tarihinde başlayacağını söyledi.

Samsun TSO ekim ayı olağan meclis toplantısı Davut Altan Meclis Salonu’nda, Meclis Başkanı Sedat Demirci başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısı öncesi Vergi Denetim Kurulu Samsun Grup Başkanı Halil Pak, meclis üyelerine yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ardından ise Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, iki toplantı arasında yürüttükleri çalışmaları meclis üyeleri ile paylaştı.

Uçuşlar başlıyor

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, uzun zamandan beri şehrin gündeminde olan Samsun - Krasnodar arasındaki uçuşların 6 Kasım tarihinde başlayacağını açıkladı. Murzioğlu, “Sizlerden de aldığımız yetki ve yaptığımız bütçe ile üçte birini Odamız, üçte birini Valilik, üçte birini de Büyükşehir Belediyesi’nin karşılayacağı şehrin ekonomisini, kültürel gelişimini geliştirecek Samsun-Krasnodar arasındaki uçuşları başlatıyoruz. Bununla ilgili uzun süre çalıştık. Samsun-Krasnodar arasında 6 Kasım’da uçuşlara başlıyoruz. Bugüne kadar karşılıklı uçuşların uzamasında birkaç sebep var. Sebeplere çeşit çeşit bahane uyduracak değiliz ama 6 Kasım tarihi itibariyle ilk uçuş karşılıklı olarak yapılacak. Uçuşlar Salı ve Cuma günleri gerçekleştirilecek. Kalkış saatleri Krasnodar’dan sabah 11.00’de, Samsun’dan da 13.00’de olacak. Yaptığımız anlaşma Kuban-Air uçağıyla beraber TGC firmasına aittir. Türkiye’deki garantörü ise Kartur-Ulusoy firmasıdır. Şu anda 2 haftalık uçuş için anlaşma yaptık. Bunun sübvansesini biz yapacağız. Uçuştaki doluluk oranının yüzde 50’ye kadar olan kısmını biz ödeyeceğiz. Tamamı dolarsa hiçbir ödeme yapmayacağız. Her uçuş gidiş dönüş 25 bin dolar yani 3 kurumun kasasından çıkacak olan para 12 bin 500 dolar. Bu meblağ her gidiş geliş içindir. Eğer bu 2 uçuş gerçekleşirse, bu uçuşlarda doluluk oranı yüksek olursa ve talep olursa uçuşa devam edeceğiz. Bizim taahhüdümüz 10 uçuştu ama, “İki uçuşu bir görelim” dediler. Çünkü önümüzde kış ayı var. Rusya’da hava şartları buradan çok daha ağır oluyor. Samsun için, ülkemiz için, bölgemiz için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi. MERSİS Samsun’da

Başkan Murzioğlu, konuşmasında Türkiye’de Mersin ve İzmir’den sonra üçüncü il olarak Samsun’da uygulanmaya başlayan MERSİS programından bahsetti. Murzioğlu, “MERSİS sistemi elektronik ortamda şirket kurma ve şirket değişikliklerinin yapılmasıdır. Yani bu sistemle ticaret odasına gelip de burada yaptığımız işlemleri kendi evinizde ve işyerinizde internet üzerinden bu işlemleri yapabileceksiniz. Fakat bizim üyelerimizden bana isim konusunda birkaç şikayet geliyor. Artık MERSİS programına göre bir şirket ismini, sadece bir kişi kullanabilecek. MERSİS sistemini herkes işyerinde ve evinde işlemlerini yaptıracak. Eğer yapamadıkları takdirde odaya müracaatları takdirde 25 TL gibi bir ücret karşılığında burada kendilerine bu hizmet verilecektir” diye konuştu.

Mecidiye’ye yeni düzenleme

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu öte yandan, kentin en işlek alışveriş merkezlerinden olan Mecidiye’de yürütülen çalışmalar hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Murzioğlu, “Evet, ben Oda başkanı olmadan öncede burada yaşanan sıkıntılarla ilgili uğraş veriyordum. Burada Mecidiye Caddesi’nde esnaf olan çeşitli meslek komitesi dallarında 3-4 tane meclis üyesi arkadaşım var. Onlarla beraber verdiğimiz mücadelede İlkadım Belediyesi ile beraber o caddeye bir düzenleme, o düzenlemenin akabinde de cadde esnafının istemediği, işportacılar kaldırımldı. Ben açık yüreklikle söylüyorum;  işportacıların oradan kalkacağını bilmiyorum. 50 küsür yaşındayım işportacılar Mecidiye’de bildim bileli vardı. Hiç oradan eksik olmamıştı. Ama bu bayramın arifesinde gördük ki; akşamın saat 7.30’una kadar hiçbir işportacı o caddeye sokulmadı. Bayramdan önce bizi ziyaret eden cadde esnafı desteklerimizden dolayı bizlere teşekkür ettiler” diye ifade etti.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Kadınlar Geleceği Yazacak Kadınlar Geleceği Yazacak
18 Mart, 2019
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliği ile Türkiye genelinde 24 ilde düzenlenen “Geleceği Yazan Kadınlar Projesi” TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu’nun organizasyonuyla Samsun’da başladı. TOBB ve Turkcell tarafından, hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadın girişimcilere yönelik hayata geçirilen, "Geleceği Yazan Kadınlar" projesi ikinci kez Samsun’da da uygulanmaya başladı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda hayata geçirilen projenin açılışına TOBB Samsun KGK Başkanı Mihriban Akyüz, Başkan Yardımcısı Nilgün Sarı, Yönetin Kurulu Üyesi Zehra Sırımsı, TOBB Samsun KGK Koordinatörü Yasemin Birsen, Bilgi İşlem Müdürü Burak Şekercioğlu  katıldı.  Eğitimin açılışında konuşan TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mihriban Akyüz, dijital dönüşümün hızla gerçekleştiği dünyada oldukça anlamlı bir projenin paydaşı olmaktan mutlu olduklarını söyledi. Akyüz; Hayalinizi Gerçeğe Dönüştüreceksiniz Projenin açılış konuşmasını yapan TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mihriban Akyüz, “TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu olarak hedefimiz, kadınlara girişimci olma motivasyonu vererek ekonomik hayata katılımlarını sağlamak, farkındalık yaratmak ve konuda bilinç oluşturmak. Bu bağlamda kurulduğumuz günden bugüne geçen on yıllık zaman zarfında başarılı kadın girişimcilerimize de, ekonomik hayata katılım aşamasında olan üniversite öğrencilerimize de ve hatta ilkokul döneminde olan çocuklarımıza da ulaşarak pek çok başarılı çalışma gerçekleştirdik. Bugün ise TOBB KGK ve Turkcell işbirliğiyle dijital çağa yaraşır, çok farklı bir projeye başlıyoruz. Dijital dönüşümün hızla gerçekleştiği günümüzde oldukça anlamlı bir projenin ikinci kez paydaşı olmaktan mutluyuz. Beş hafta sürecek program boyunca yazılım konusunda çok önemli bir eğitim alacak ve bu eğitimle hayalinizi projeye, projenizi girişimciliğe çevirebileceksiniz. Fikirlerinizin ticarileşme imkanına sahip olduğu bu proje vesilesiyle şehrimizi İstanbul’daki finalde temsil edeceksiniz. Güzel sonuçlar elde etmek ve bu gururu beraber yaşamak temennisiyle, hepinize başarılar diliyorum. İstihdam Kapasitesi Artacak Mentör İş Geliştirme Uzmanı Bülent Karayücel ve Turkcell Mobil Yazılım Eğitmenleri Furkan Kayalı ve Ahmet Dursun tarafından verilecek eğitimler, 5 hafta sürecek. Samsun’da 31 kişinin katıldığı projenin amacı, kadınları yazılım konusunda eğiterek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak, kadınların bu alanlardaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırmak. Projenin hedef grubunda ise lise mezunu, üniversite öğrencisi veya mezunu olan, mobil teknoloji endüstrisinde çalışmak veya mobil teknolojileri kullanarak iş fikrini hayata geçirmek isteyen 18 yaş üzerindeki kadınlar yer alıyor.
Samsun TSO’dan ihracat eğitimi Samsun TSO’dan ihracat eğitimi
5 Mart, 2019
Samsun TSO koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren Avrupa İşletmeler Ağı Karadeniz Projesi kapsamında, firmaların ihracatını artırmaya yönelik, “İhracatta Hedef Pazar Analizi ve Müşteri Bulma Teknikleri” eğitimi verildi.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Toplam 2 (bir) adet Duyuru Bulunmaktadır. 2
KAPAT X