Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Murzioğlu’ndan Samsunspor’a destek çağrısı « Geri
Murzioğlu’ndan Samsunspor’a destek çağrısı
Ağustos ayı meclis toplantısında konuşan Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, tüm Samsun halkından Samsunspor’a destek istedi.
 31 Ağustos, 2012


Ağustos ayı meclis toplantısında konuşan Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, tüm Samsun halkından Samsunspor’a destek istedi. Başkan Murzioğlu, Samsunluyum diyen, Samsun’da yaşayan herkesin mevcut yönetimin arkasında durarak, takımına sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Demirci, terörü kınadı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Ağustos ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı Sedat Demirci başkanlığında gerçekleşti. Meclis oturumuna Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar ve samsunspor Genel Koordinatörü Hasan Şengün de katıldı. Meclis gündemini ise Samsunspor ve son günlerde artan terör olayları oluşturdu. Meclisin açılış konuşmasını yapan Samsun TSO Meclis Başkanı Sedat Demirci, son günlerde artan terör olaylarını kınadı. Meclis Başkanı Demirci, yaptığı konuşmada, “Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi adına eli kanlı terör saldırılarını lanetliyorum ve kınıyorum. Allah bize böyle kötü günleri bir daha bizlere göstermesin” dedi.

Emin Kar, meclis üyelerine seslendi

Ardından ise geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul toplantısında Samsunspor Kulübü Başkanlığı’na seçilen Emin Kar, meclise hitap etti. Samsun TSO Meclisi üyelerine hitap etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine başlayan Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar, “Samsunsporun benim hayatında nasıl bir yer tuttuğunu hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Şartlar öyle gerektirdi ve Allah’ta nasip etti Samsunspor Başkanı olma şerefine eriştim. Ancak, benim durumum biraz farklı. Mesela benim ikinci bir işim yok. Zamanımı, mesaimin tamamını Samsunspor’a harcıyorum. Tesislerimizin kapısı sizler de dahil yüreği Samsunspor için atan herkese açık. Hepimizin olan Samsunspor, bu şehrin en büyük markası ve en büyük reklam aracıdır. Onun başarısı bizlerin mutluluğu ve sevinci oluyor. Geçmiş yıllarda neler oldu bilmiyorum. Bildiğim şey Samsunumuzun Ticaret ve Sanayi Odası’nın siz değerli mensuplarıyla Samsunsporumuzun gönül bağı. Bizler son derece şeffaf ve Samsunsporun menfaatlerini her şeyden önce tutan bir anlayışla kulübümüzü yönetmeye çalışıyoruz. Sağolsunlar Samsun TSO Başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri benim şahsımda kulübümüzü ziyaret ettiler. O ziyarette kulübümüzün durumunu kendilerine ifade ettik. Bugün baktığımda çok şükür o güne göre büyük bir mesafe katettiğimizi görüyorum. Biz kulübü 22 Temmuz tarihinde aldığımızda 39.5 milyon TL’ye yakın bir borcumuz vardı. Bir ay içinde çok büyük bir özveri göstererek bu borcun 2 milyon TL’sine yakınını aşağıya indirdik. Yönetim olarak altyapıya büyük önem veriyoruz. Geçen hafta oynadığımız maçta üç tane Samsun’un öz çocuğu sahada yer aldı. Önümüzdeki zamanlarda bu sayının daha da artırmayı arzu ediyoruz. Sizden ricam, en azından birer kombine alarak ya da reklam vererek kulübümüze destek vermeniz. Her anlamda vereceğiniz destek bizleri çok memnun eder” diye konuştu.

Samsunspor’a destek zamanı

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, “Samsunluyuz” diyen herkesin yönetimin arkasında durarak, takımına sahip çıkmasını istedi. Samsunspor’un bulunduğu konuma üzüldüğünü belirten Murzioğlu, “Ben Orduspor’u, Mersin İdman Yurdu’nu ve bizim gibi konuma sahip olmayıp Süper Lig’de mücadele eden şehirleri ve şehirlerin takımlarını kıskanıyorum. Neden benim şehrimin takımı da öyle olmasın diye karar kara düşünüyorum. Bir talihsizlik, asansör takım gibi bir çıkıp bir düşüyoruz. Ve, şehrin takımına kimse sahip çıkmıyor. Samsunspor’a gönül vermiş, sporun mutfağından gelmiş bir arkadaşımız, ne halde olduğunu da hepimiz görüyoruz ve taktir ediyoruz, içerisinde bir tane tüccarın bulunmadığı bir yönetim kurdu ve takımın başına geçti. Bir çaba içerisinde çırpınıp duruyor ve bizlerden medet bekliyor. Bir Samsunlu olarak, Samsunluyuz diyen herkesin bu yönetimin arkasında durarak, takımına sahip çıkması lazım. Bizler Samsunlu olduğumuz için buradayız, Samsunlu olduğumuz için de takımımıza destek vermeliyiz. Yönetim katında başkanla beraber yarım saate kadar başbaşa görüştük. Daha önceden de görüşmelerimiz olmuştu. Bugün kadrodaki futbolcuya kahvaltı çıkartamayacak kadar bir Samsunspor var. Hepimiz elimizi vicdanımıza koymamız ve ne yapmamız gerekiyorsa yapmamız lazım. Samsunspor temcit pilavı gibi bırakın senede bir defayı, üç ayda bir bizim önümüze para olarak geldi. Ne yapalım? Atamayız, satamayız. Bu bizim Samsunsporumuz. Sahip çıkmak zorundayız. Belki önümüzdeki günlerde de sizler de göreceksiniz, Samsunspor’un çok büyük borçları var. Ama inanın bu borçlar hakkedilmeyen eski yöneticilerin oraya yazdıkları alacaklarından dolayı. Belki bunu hiç haddim olmayarak diyorum, belki beni eleştirecekler, kınayacaklar ama doğru bildiğim şeyleri söylemek zorundayım. Burada hepsini derken tamamını da kastetmiyorum. Ama bunu bin lira alacağı varken, bugün 10 bin lira olarak gösterenler için konuşuyorum. Samsunspor için elimizi taşın altına koymamız lazım” diye konuştu.

Terör Türkiye’nin acil sorunu

Murzioğlu’nun meclisteki bir başka gündem maddesi ise son dönemde artan terör olayları oldu. Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, terör olaylarını kınayarak, “Yaşanan bazı kötü olaylar karşısında bazen kelimeler aciz, lanetin en ağır ifadeleri bile az kalır. Bugünler maalesef o günler. Üzüntümüz, acımız, öfkemiz büyük. Mübarek ramazan ayında şehit haberleri gelmeye devam etti. Devamında bayram sevincimizi acıya dönüştüren terör örgütünün sivillere yönelik Gaziantep saldırısı haberi geldi.  Şehit haberleri ise hala gelmeye devam ediyor. Bu alçakça saldırılar, bu topraklarda yüzyıllardır barış ve kardeşlik içinde yaşadığımız ülkemizin birliğine ve dirliğine yönelik olduğu apaçıktır. Bu alçakça saldırılar, büyüyen Türkiye’nin enerjisini tüketmek, kaynaklarını eğitime, sağlığa, teknolojiye ayırmasını önlemek ve heba etmek içindir. Yine apaçıktır ki; bizler kardeş kavgasının içine çekilmek isteniyoruz. Ama geçmişte olduğu gibi şimdi de gelecekte de bu oyuna gelmedik, gelmeyeceğiz, gelmemeliyiz. Ama artık akan bu kanda durdurulmalıdır. Artık bu güzel ülkenin geleceği, gencecik evlatlarımız, kınalı kuzularımız; annelerini, babalarını, kardeşlerini, eşlerini, çocuklarını, sevdiklerini yani bizleri, yani Türkiye’yi büyük acılar içinde bırakarak gitmemeliler. Terör belası zamana tahammülü olmayan Türkiye’nin en acil sorunudur. Bu nedenle sorumluluk sahibi bütün kesimler bütün egolarından arınarak bir araya gelmeliyiz, teröre ve terör örgütüne taviz vermeden sorunun çözümü için bir an önce çaba sarfetmeliyiz. Bu çerçevede; Gaziantep’te gerçekleştirilen ve sivilleri hedef alan hain saldırıyı nefretle kınıyor, hem Gaziantep saldırısında hem de vatan savunmasında kahramanca çarpışırken şehit düşen askerlerimize şahsım, yönetim kurulum ve camiam adına, Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine,  yakınlarına ve tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyor, yaralı ve gazilerimize ise acil şifalar diliyorum” açıklamasında bulundu.

Öte yandan Meclis Üyesi Cevat Öncü de, söz alarak, meclis üyelerine birer adet VIP kombinesi alarak destek olma çağrısında bulundu. Samsun TSO’nun ilk ve tek kadın Meclis Üyesi Hatice Gülay Atik de, “Türkiye’de Kadının Konumu ve İş Hayatındaki Yeri” konulu bir sunum yaptı. Meclis, diğer gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından sona erdi.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Samsun TSO’dan Bordro Yönetimi ve Özlük İşlemleri eğitimi Samsun TSO’dan Bordro Yönetimi ve Özlük İşlemleri eğitimi
15 Mayıs, 2019
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine yönelik üç gün süren, İş Kanunu ve Sosyal Sigortalar Kanunu paralelinde, “Pratik Bordro Yönetimi ve Özlük İşlemleri Eğitimi” düzenledi.
Samsun TSO’ya Sosyal Güvenlik Haftası ziyareti Samsun TSO’ya Sosyal Güvenlik Haftası ziyareti
16 Mayıs, 2019
Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında SGK İl Müdürü Ünal Kaya’nın ziyaretinde konuşan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, hayatın vazgeçilmez bir parçası olan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ülke kalkınması ve gelişmesinde önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Toplam 1 (bir) adet Duyuru Bulunmaktadır. 1
KAPAT X