Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Meclis’ten güvenoyu « Geri
Meclis’ten güvenoyu
Samsun TSO’nun yeni yılın ilk toplantısında Meclis üyeleri, Yönetim Kurulu’nun geçen yıla ait faaliyetlerini oy birliği ile ibra etti.
 27 Ocak, 2011


Samsun TSO’nun yeni yılın ilk toplantısında Meclis üyeleri, Yönetim Kurulu’nun geçen yıla ait faaliyetlerini oy birliği ile ibra etti. Toplantıda söz alan Samsun TSO Başkan Yardımcısı Servet Keskinsoy, meclisin güvenine teşekkür ederek, “Yaptığımız her çalışmanın altında büyük bir özveri, gayret ve başarı öyküsü var. Bize verdiğiniz güvene layık olmak için çalışıyoruz” dedi.

Keskinsoy teşekkür etti

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi yeni yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis Başkanvekili Hüseyin Kahraman başkanlığında gerçekleştirilen 2011 Ocak ayı meclis toplantısında yedi madde görüşüldü. Gündemin en önemli maddelerinden biri olan 2010 yılı faaliyet raporu, meclis üyeleri tarafından oy birliği ile ibra edildi. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Servet Keskinsoy, 2010 yılı faaliyetlerini oy birliği ile kabul eden meclise teşekkür etti. Keskinsoy, meclisin güvenine layık olmak için çalıştıklarını belirterek, yürüttükleri her çalışmanın altında büyük bir özveri, gayret ve başarı öyküsünün olduğunun altını çizdi.

Fuar ve Kongre Merkezi’ni anlattı

Yürüttükleri çalışmalar ve projeler hakkında meclisi bilgilendiren Başkan Yardımcısı Servet Keskinsoy, fuar ve kongre merkezi, lojistik mastır planı çalışmalarının geldiği boyutu da değerlendirdi. 2010 yılı içinde yüzlerce çalışmaya imza attıklarının altını çizen Keskinsoy, “Tüm samimiyetimle söylüyorum, biz bu yönetime gelirken tüm yapacaklarımızı planlayarak geldik. Geçen yılda çok önemli çalışmalara imza attık. Ama bunların içinde öne çıkan bazı program ve projeler var.  Bunlardan birisi de şehrin 20 yıldır konuştuğu fuar ve kongre merkezi projesi. Biz göreve gelmeden önce bu projenin sözünü vermiştik. Zorlu bir mücadeleden sonra projeyi hazırladık ve hibeden yararlanmak için de Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na başvurduk. Bu 10 milyon TL’lik bir proje. Mart ayında değerlendirmeye alınacak. Proje ön kabulden geçti. Şu anda fizibilite ve projenin gerekliliği hakkında rapor istediler. İki Mart’ta bu bitecek” dedi.

Lojistik Mastır Planı hazır

Lojistikle ilgili yürüttükleri çalışma hakkında da meclisi bilgilendiren Servet Keskinsoy, “OKA’dan hibe destekle yürüttüğümüz Samsun’un Lojistik Planı yaklaşık altı ay süren  bir çalışmadan sonra hazır hale geldi. Yaklaşık 600 sayfa olan mastır planının kitapçığının içinde, uluslararası  lojistik köyün nerede olacağı gerekçesiyle bundan 30 yıl sonrasının TIR parklarının sayıları, araçlarının nereden girip çıkacağı bile var. Lojistiğin diğer alanlarıyla ilgili bilgiler, veriler, tavsiyeler de mastır planının içerisinde görmek mümkün” diye konuştu.

Kampanya bitmedi, boyut değiştirdi

Geçen yıl başlatılan ve büyük ilgi gören “Samsun’da  Var Samsun İçin Al” kampanyasının “Ülke Günleri” gibi bir etkinlikle farklı boyuta taşındığını belirten Keskinsoy, “Şehirde kampanyanın devam etmesi yönünde bizden bir beklenti var. Zaman zaman da görüyorum. Ya niye durdunuz diye. Durmadık ki. Biz ‘Ülke Günleri’ diye bir proje başlattık. Her ay bir ülkenin büyükelçisini, ticari ataşesini, konsolosunu buraya getiriyoruz.  Ve o ülkeye ihracat yapan işadamlarıyla buluşturuyoruz. İhracat yapmaya namzet adaylarla buluşturuyoruz. Sorunlarını direkt olarak yetkiliye ilet diyoruz. İran, Ukrayna, Gürcistan, Mısır geldi. Almanya ve Kazakistan’da gelecek. Tüm programlarımızı yapmış durumdayız. Şimdi sıra görsel somuttaki şeyleri rakamlara dökmeye geldi.  Şu anda hazırladığımız bir proje daha var. 20 tane hiç ihracat yapmamış firmayı alacağız ve onları ihracat yapar hale getireceğiz. Bu dört aylık bir program. Firmaların elemanlarını yetiştireceğiz. Aslında, ‘Samsun’da Var Samsun İçin Al’ kampanyası bitmedi boyut değiştirdi” diye konuştu.

Keskin, meclis üyelerinden destek istedi

Toplantıda gündem dışı söz alan Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu’nda Samsun TSO’yu temsil eden Meclis Üyesi Murat Keskin, 2010-2012 yılı Acil Eylem Planı hazırlanacağını belirterek, “Meclis üyelerinden 3 Şubat’a kadar yaşadıkları sorunları tarafıma ya da Oda Genel Sekreterliği’ne iletmelerini istiyorum. Yönetmelik ve mevzuatlarda yaşanılan sorunlar hükümetin Kızılcahamam’da yapacağı toplantıda masaya yatırılacak. Bu hepimizi ilgilendiren çok önemli konu. Şimdiden gösterdiğiniz duyarlılığa teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yusuf Ziya Büyüklü, eğitim programı hakkında bilgi verdi

33. Meslek Grubu Meclis Üyesi Yusuf Ziya Büyüklü ise, iş sahibi olmayan kişilere meslek öğrenmek ve istihdam sağlamak amacıyla hayata geçirilen ‘Beceri 2010 Projesi’ kapsamında, Samsun TSO’nun katkısıyla Atakum Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlenen ‘Eğiticilerin Eğitimi’ programı hakkında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yerel marketler güçlerini birleştirecek

Aynı zamanda Karadeniz Perakendeciler Derneği Başkanı olan Meclis Üyesi Bayram Akyüz ise, yerel marketler olarak, ulusal ve uluslararası marketlere karşı bir şirket kuracaklarını belirterek, “Bu şirketle toplu ürün alımı yapacağız. İlerleyen süreçte de Samsun’da üretilen ürünlerin çokça yer aldığı hipermarket kurma hedefimiz var. Buradaki amaç, Samsun’un sahiplenebileceği bir alışveriş merkezi oluşturmak. Bu projelerle Samsunlu üreticilerin Pazar kaygısına da son vermeyi amaçlıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Aktürk, milletvekillerini eleştirdi

Son olarak kürsüye gelen Samsun TSO Meclis Üyesi Metin Aktürk de, kentin sorunlarına yeteri kadar sahip çıkmadıkları gerekçesiyle Samsun milletvekillerine eleştiride bulundu. Ocak ayı Olağan Meclis Toplantısı, diğer gündem maddelerinin de karara bağlanmasının ardından sona erdi.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Murzioğlu’ndan “Enflasyonla Topyekun Mücadele” için destek çağrısı Murzioğlu’ndan “Enflasyonla Topyekun Mücadele” için destek çağrısı
15 Ekim, 2018
Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı çerçevesinde TOBB’un da sahip çıktığı indirim kampanyasına Samsun iş dünyası olarak destek olma çağrısında bulundu.
CHP Milletvekilleri, Başkan Murzioğlu’nu ziyaret etti CHP Milletvekilleri, Başkan Murzioğlu’nu ziyaret etti
20 Ekim, 2018
Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi Samsun’un nabzını tutmak ve adayların belirlenmesi konusunda çalışma yapmak için Genel Merkez tarafından görevlendirilen CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ve CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, İl Başkanı Mehmet Kundak ile birlikte Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu makamında ziyaret etti.Samsun TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Çakır, Kerem Tüfekçi ve Fahri Eldemir’in de bulunduğu ziyarette CHP Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Yüksel Özkan, 2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nun görüşlerini aldı.    
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : [email protected]
KEP : [email protected]
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Toplam 1 (bir) adet Duyuru Bulunmaktadır. 1
KAPAT X