Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Kadın girişimcilere destek programı Samsun’dan başlayacak « Geri
Kadın girişimcilere destek programı Samsun’dan başlayacak
    Samsun TSO’yu ziyaretinde konuşan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Ankara Temsilcisi Engin Göksu, Türkiye’de kadın girişimcilere yönelik proje geliştirme, eğitim, seminer ve danışmanlık hizmetleri gibi konularda bir program hazırladıklarını ve bunu ilk Samsun’dan başlatacaklarını söyledi.
 10 Haziran, 2013


    Samsun TSO’yu ziyaretinde konuşan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Ankara Temsilcisi Engin Göksu, Türkiye’de kadın girişimcilere yönelik proje geliştirme, eğitim, seminer ve danışmanlık hizmetleri gibi konularda bir program hazırladıklarını ve bunu ilk Samsun’dan başlatacaklarını söyledi.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Ankara Temsilcisi Engin Göksu, Ulusal Program Müdürü Serpil Çetinçift ve Proje Uzmanı Efe Uyar, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Samsun Mobilya İmalat ve İhracatçıları Dernek Başkanı Ali Akman ve Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Ankara Temsilcisi Engin Göksü, yürüttükleri faaliyetler hakkında Samsun TSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Akyüz’ü bilgilendirdi. 

Samsun’a hizmet vermek için geldiklerini ifade eden Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Ankara Temsilcisi Engin Göksu, “Bu ilk oldu. Kurulan ilişkinin devamını getirmek için bizler de çalışırız. Diğer çalışmalarımızla birlikte kadın girişimcilere yönelik bir program hazırlıyoruz. Samsun TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımızla ve Samsun Kadın Girişimciler Dernekleriyle de görüşmeler yaptık. Programı, onlarla birlikte yapmak istiyoruz. Bu programa Türkiye’de ilk Samsun’dan başlayacağız. Eylül ayında başlamak hedefiyle bir faaliyet planı çıkartıyoruz. Amacımız kadınlara,  Mobilya İmalat ve İhracatçıları Derneği’nde olduğu gibi özel eğitimler, danışmanlık hizmeti vermek, koçluk hizmetleriyle desteklemek. Bunun yanında kadın girişimciler ile finansmana erişimleri konusunda banka arasındaki ilişkilere de dokunmak istiyoruz.  Programın planı ortaya çıktığında bunu sizle elbette daha ayrıntılı şekilde paylaşacağız. Bu bizim için oldukça önemli bir program. Kadın girişimcilerde oldukça iyi potansiyel görüyoruz. Samsun’da uygulayacağımız projeyi Türkiye geneline yaymak için de çalışmalar yapıyoruz. Bu program Türkiye’de de bir örnek teşkil edecek.  Onun için Samsun bizim için çok önemli. Buna emin olun ki; işbirliği konusunu mutlaka devam ettireceğiz. Biz, Samsun’a hizmet vermek için geldik. Bölgenin ticaretinin artması bizim için de önemli. Profilimize uygun proje olursa da mutlaka ilgileniriz” dedi. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Samsun TSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu ise, Oda olarak önceliklerinin yurt dışına açılarak, ihracatı artırmak ve lojistik gibi tamamlayıcı hizmet sektörlerini faaliyete geçirmek olduğunun altını çizdi. Durmuşoğlu, “Oda olarak ihracat mastır planını bitirdik. Ayrıca, Ekonomi Bakanlığı ile birlikte yürüttüğümüz kümelenme ve URGE projelerimiz çerçevesinde sektörel analizler hazırladık. Medikal sektörel analizini tamamladık. Mobilya ve gıda sektörel analizlerinde sona geldik. Bundan sonra da sektörel analizler devam edecek. Bu analizler, sektörlerin güçlü ve zayıf yönlerini, önümüzdeki döneme ilişkin sektörün stratejileri neler olabiliri, yurt dışına nasıl açılabilir, hangi hedef pazarlara açılabilir gibi konuları kapsıyor. Bu konuları yürüttüğümüz analizlerde net bir şekilde görebiliyoruz ve kendimize göre de firmalarımızla birlikte bir planlama yapıyoruz. Öte yandan lojistik köy gibi daha makro projelerimiz var. Sektörel genel stratejik yol planlama haritamızı ve alt haritalarımızı sizlerle paylaşarak, yeni program kapsamında neler yapılabileceği konusunda sizlerle fikir alışverişinde bulunabiliriz. Bu temasın daha da derinleşerek devam etmesi bizim açımızdan çok memnuniyet verici olur” diye konuştu.

Samsun TSO Başkan Yardımcısı Haluk Akyüz da, Oda faaliyetleri hakkında misafirlere bilgi verdi. Her konuda gereken desteği vermeye hazır olduklarını belirten Akyüz, ”Sizinle başlattığımız teması daha organik hale getirmek adına bir arkadaşımızı görevlendirebiliriz. Bu arkadaşımız sizinle sürekli temas halinde olarak, adınıza gerekli tanıtım, duyuru gibi her konu hakkında firmaları bilgilendirebilir. Bu konuda size yardımcı oluruz.  Samsun, birçok potansiyeli içinde barındıran Karadeniz kıyısının en büyük kenti. Mobilya sektörümüzde iyi de firmalarımız var. Mobilyacılarımızla yaptığınız eğitim programı örnek de teşkil edecek. İmalatın artması direkt olarak ihracatı etkilemekte. Yaptığımız sektörel çalışmalarımıza göre önümüzdeki dönemde 250-300 firmamız ihracat yapabilir konuma gelecek. Samsun’un öncelikli hedefi 1 milyar dolar ihracat yapmak. Kurumlar arasında güzel bir oluşum ve birliktelik oluşturduk. Kurumlar arası oluşan birlikteliklerin meyvelerini de almaya başladık. Bunun bir çok örneği mevcut. Hazırladığımız mastır planında sektörlerimizin bilgiye, sermayeye ve kaynaklara ulaşımlarında bazı sıkıntılarının olduğunu tespit ettik. İnşallah sizlerin de danışmanlık katkılarınızla Samsunumuzu hedeflediğimiz noktaya taşıyacağız” diye ifade etti. 

Ardından ise, Samsun TSO Genel Sekreter Yardımcısı Okan Gümüş, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası heyetine Samsun’da ihracatın artırılmasın dönük yürüttükleri projeler hakkında ilgi verdi.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Sinoplu KOBİ’lere AB pazarı semineri Sinoplu KOBİ’lere AB pazarı semineri
25 Ocak, 2020
AB destekli, “AB-Türkiye İş Köprülerinin Daha Fazla İşbirliği ve Anlayış Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında, Sinop iş dünyasının temsilcilerine yönelik, “KOBİ'ler için AB Pazarına Giriş Fırsat ve Zorluklar” konulu seminer verildi.
Iraklı kadın Milletvekilleri, işbirliği için Samsun’da Iraklı kadın Milletvekilleri, işbirliği için Samsun’da
23 Ocak, 2020
Samsun’da incelemelerde bulunmak, yatırım fırsatlarını yerinde görmek ve işbirliğini geliştirmek için kente gelen Iraklı kadın milletvekilleri, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu ziyaret etti.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Toplam 1 (bir) adet Duyuru Bulunmaktadır. 1
1
2020 yılı askıya alma işlemleri ile ilgili üyelerimize önemli duyuru
5174 Sayılı Kanunun 10. ve Oda Muamelat yönetmeliğinin 14.maddesi gereği Odalar, her yılın Ocak ayında üye kayıtlarını güncelleştirir.  Buna göre içinde bulunan yıldan önceki ikinci yılın Ocak ayının ilk gününden güncelleştirme işleminin yapılacağı ana kadar adres ve durumları tespit edilemeyenler ile bu süre zarfında tahakkuk eden aidat borçlarından en az bir taksitini ödemeyenlerin üyeliği Yönetim Kurulu Kararı ile askıya alınır. Üyeliğin askıya alınması, üyelerin isimlerinin meslek grupları ve seçmen listelerinden silinmesini ve bu üyelerin aidat tahakkuklarının durdurulmasını kapsar. 2018 yılı aidat borcunu ödemeyen Üyelerimizin üyeliklerinin  askıya alınmaması için aidat borçlarını 30 OCAK 2020 tarihine kadar ödemeleri ve  adres bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir.         Detay için tıklayınız.
KAPAT X