Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Demir’in gündemi ihracat « Geri
Demir’in gündemi ihracat
  Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaretinde konuşan Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Samsun’un kabuğunu kırıp, özellikle ihracatta kritik eşiği aşarak arzu edilen yere hep birlikte getirilmesi gerektiğini söyledi.
 15 Temmuz, 2013


  Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaretinde konuşan Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Samsun’un kabuğunu kırıp, özellikle ihracatta kritik eşiği aşarak arzu edilen yere hep birlikte getirilmesi gerektiğini söyledi.

Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanlığına ikinci kez seçilen Salih Zeki Murzioğlu ve yeni yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cemal Yılmaz Demir, her zaman dile getirdikleri gibi, Samsun’un devletin altyapı imkanlarından en çok nasiplenen illerden biri olduğunu söyledi. Samsun’un kabuğumuzu kırıp, özellikle ihracatta kritik eşiği aşarak, arzu edilen yere getirilmesi gerektiğini ifade eden Demir, “Samsun’un en önemli ihtiyaçlarından biri bence yeni organize bölgeleri, bahsettiğimiz ciddi mesafeler aldığımız lojistik alan. Ciddi sorunu kalmayan Havza OSB iyi gidiyor. Kavak OSB’den sonra Havza OSB’nin de yavaş yavaş devreye girmesi lazım. Keşke mümkün olsa da Samsun’un doğu istikameti içinde bir OSB oluşturabilsek. Havaalanı, fuar ve kongre merkezi gibi yerlerin o bölgede olması nedeniyle de bir cazibe oluşturur. İnşallah bu ihtiyaç da zaman içerisinde giderilir” dedi.

“Ülke olarak daha çok üretmemiz lazım” diyerek sözlerini sürdüren Cemal Yılmaz Demir, “Ekonomimiz eskisi kadar global krizlerden, spekülasyonlardan etkilenmese de son günlerde ülkemizde istikrar bozucu sokak eylemlerinden az veya çok etkilendi. Eskiye mukayese edersek faizler çok düşük olmasına rağmen bir müddet önce daha da düşüktü. Faizin yükselmesinin hem tüketim açısından olumsuz etkileri var, hem de global krizin dolar üzerindeki etkisinin borç yükümüzü artırma açısından olumsuz etkileri var. İnşallah bunları aşacağız. Aşmamız lazım. Türkiye çok hızlı gelişme kaydeden ülkelerden biri. Bu arada ekonomik gelişmeyi refah anlamında çıtayı yükseltirken, kültürel gelişmeyi de medeniyet değerlerimizi unutmadan yapmamız lazım. Gezi olayları çok acı bir tecrübe olarak önümüzdedir. Yasa dışı eylem yapanlar, sokakları ateşe verenler, gece insanları rahatsız edenler, dükkanları tahrip edip esnafın iş yapmasını günlerce engelleyenler bunları çevrecilik adına yaptıklarını söylediklerini üzülerek görüyoruz. Çok daha üzüldüğümüz şey ise bu eylemi yapanların talepleri sorulduğunda boğaz köprüsünden vazgeçilsin, dünyanın en büyük havaalanlarından biri olacak İstanbul havaalanı yapımından vazgeçilsin, Kanal İstanbul’dan vazgeçilsin demeleri. Her şeyin iyiye gittiği bir dönemde bu taleplerle nasıl insanların karşısına çıkıyorlar doğrusu üzülerek görüyor ve yaşıyoruz” diye konuştu.

Tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye’nin gelişmesine devam edeceğini dile getiren Demir, “Ama her şeye rağmen biz hukukun içinde kalarak, üreticilerimiz daha çok üreterek, müteşebbislerimiz daha çok yatırım yaparak, devlet daha çok altyapı getirerek dünyada çok daha saygın bir yere gelmek zorundayız. Bunun için herkese görev düşüyor. Hukukun içinde kalarak elbette herkes farklı düşüncelerini söyleyecek. Ama bu baskıyla, dayatmayla, şiddetle, polis araçlarını, kamu araçlarını yakarak, insanların canlarına kastederek elbette olmaz. Üzülerek söylüyorum Türkiye’de bur tür eylemleri istismar ederek, bunu bir mezhep çatışmasına çevirmek isteyenlerde maalesef var. Herkesi kucaklamalı, 76 milyonu kardeş saymalıyız. Kardeşlik, barış, sükunet olursa çok daha iyi mesafeler alırız. İnşallah böyle sıkıntılı günler daha yaşamayız” diye ifade etti.  

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, yürüttükleri çalışmalar ve projeleri hakkında Milletvekili Cemal Yılmaz Demir’e bilgi verdi.

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Hisarcıklıoğlu, Samsun TSO’da Hisarcıklıoğlu, Samsun TSO’da
23 Mart, 2019
“Burası Türkiye, Burada İş Var” sloganıyla uygulamaya konulan “İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Toplantısı” için Samsun’a gelen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Samsun TSO’yu ziyaret etti.
Kadınlar Geleceği Yazacak Kadınlar Geleceği Yazacak
18 Mart, 2019
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliği ile Türkiye genelinde 24 ilde düzenlenen “Geleceği Yazan Kadınlar Projesi” TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu’nun organizasyonuyla Samsun’da başladı. TOBB ve Turkcell tarafından, hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadın girişimcilere yönelik hayata geçirilen, "Geleceği Yazan Kadınlar" projesi ikinci kez Samsun’da da uygulanmaya başladı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda hayata geçirilen projenin açılışına TOBB Samsun KGK Başkanı Mihriban Akyüz, Başkan Yardımcısı Nilgün Sarı, Yönetin Kurulu Üyesi Zehra Sırımsı, TOBB Samsun KGK Koordinatörü Yasemin Birsen, Bilgi İşlem Müdürü Burak Şekercioğlu  katıldı.  Eğitimin açılışında konuşan TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mihriban Akyüz, dijital dönüşümün hızla gerçekleştiği dünyada oldukça anlamlı bir projenin paydaşı olmaktan mutlu olduklarını söyledi. Akyüz; Hayalinizi Gerçeğe Dönüştüreceksiniz Projenin açılış konuşmasını yapan TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mihriban Akyüz, “TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu olarak hedefimiz, kadınlara girişimci olma motivasyonu vererek ekonomik hayata katılımlarını sağlamak, farkındalık yaratmak ve konuda bilinç oluşturmak. Bu bağlamda kurulduğumuz günden bugüne geçen on yıllık zaman zarfında başarılı kadın girişimcilerimize de, ekonomik hayata katılım aşamasında olan üniversite öğrencilerimize de ve hatta ilkokul döneminde olan çocuklarımıza da ulaşarak pek çok başarılı çalışma gerçekleştirdik. Bugün ise TOBB KGK ve Turkcell işbirliğiyle dijital çağa yaraşır, çok farklı bir projeye başlıyoruz. Dijital dönüşümün hızla gerçekleştiği günümüzde oldukça anlamlı bir projenin ikinci kez paydaşı olmaktan mutluyuz. Beş hafta sürecek program boyunca yazılım konusunda çok önemli bir eğitim alacak ve bu eğitimle hayalinizi projeye, projenizi girişimciliğe çevirebileceksiniz. Fikirlerinizin ticarileşme imkanına sahip olduğu bu proje vesilesiyle şehrimizi İstanbul’daki finalde temsil edeceksiniz. Güzel sonuçlar elde etmek ve bu gururu beraber yaşamak temennisiyle, hepinize başarılar diliyorum. İstihdam Kapasitesi Artacak Mentör İş Geliştirme Uzmanı Bülent Karayücel ve Turkcell Mobil Yazılım Eğitmenleri Furkan Kayalı ve Ahmet Dursun tarafından verilecek eğitimler, 5 hafta sürecek. Samsun’da 31 kişinin katıldığı projenin amacı, kadınları yazılım konusunda eğiterek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak, kadınların bu alanlardaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırmak. Projenin hedef grubunda ise lise mezunu, üniversite öğrencisi veya mezunu olan, mobil teknoloji endüstrisinde çalışmak veya mobil teknolojileri kullanarak iş fikrini hayata geçirmek isteyen 18 yaş üzerindeki kadınlar yer alıyor.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Toplam 2 (bir) adet Duyuru Bulunmaktadır. 2
KAPAT X