Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Tel : +90 362 432 36 26 | İletişim
Dil değiştir : Tr En
Bakan Kılıç: “Ortak irade ortaya konulduğunda Samsun’un önünde kimse duramaz” « Geri
Bakan Kılıç: “Ortak irade ortaya konulduğunda Samsun’un önünde kimse duramaz”
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş adamlarıyla kahvaltı programında bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’un önünün açık olduğunu belirterek, “Samsun her unsurda bir araya geldiği ve ortak iradeyi ortaya koyduğu zaman önünde duracak hiçbir şey yoktur” dedi.
 20 Mayıs, 2015


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş adamlarıyla kahvaltı programında bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun’un önünün açık olduğunu belirterek, “Samsun her unsurda bir araya geldiği ve ortak iradeyi ortaya koyduğu zaman önünde duracak hiçbir şey yoktur” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda işadamlarıyla kahvaltı programında bir araya geldi. Kahvaltıya Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yanısıra Samsun TSO Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu, Samsun TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, Samsunspor Başkanı Erkut Tutu ve iş adamları katıldı. Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu yaptığı açılış konuşmasında, "Sayın Bakanımıza da söyledik. Odamızın yeni aldığımız yerle ilgili ufak bir pürüzümüz var. Bu pürüzü çözdüğümüz takdirde çok kısa bir sürede, benim başkanlık süremde yapıp iş adamlarımızın hizmetinize sunacağız. Samsun’un birkaç daha sorunu var. Bu sorunlara Sayın Bakanımız ve vekillerimiz vakıf. Hep beraber sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum" dedi.
 

“Yapılması gereken bir araya gelmek”

Kahvaltı sonrasında bir konuşma yapan Bakan Kılıç, geleceğe yürümek için ülkeyi ve ekonomiyi geliştirmek için beraberce çalışılması gerektiğini söyledi. Kılıç, “Samsun ölçeğinde bakacak olursak genel anlamda Samsun’un önü gerçekten çok açık. Burada yapılması gereken tek bir şey var; hepimizin bir araya gelmesi. Bunu sadece sanayi, iş adamları ve ticaret için söylemiyorum. Samsun her unsurda bir araya geldiği zaman, ortak iradeyi ortaya koyduğu zaman önünde duracak hiçbir şey yoktur. Samsun’un sahip olduğu ayrıcalıklar, doğal ayrıcalıklar şu anda Karadeniz’in hiçbir yerinde yok. Samsun, bölgenin potansiyeli en yüksek şehri. Vatandaşımızın refahı için, Samsun’un refahı için bir araya gelerek birlikte yürümemizdir. Samsun 2 Mayıs tarihinde Başbakanımızı, 18 Mayıs tarihinde de Cumhurbaşkanımızı ağırladı. Her ikisinin de Samsun’la ilgili çok farklı noktalarda çok olumlu düşünceleri var. İkisi de Samsun’un kendilerine gösterdiği ilgiden çok mutlu oldular. Ben Samsun halkına teveccühlerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

Türkiye’de güven ortamı oluştu

Ülkeye uzun yıllar hizmet için görevde olduklarının altını çizen Bakan Kılıç, “Şunu da görmemiz gerekiyor; Samsun’un 2002’den beri aldığı yatırım artık sıçramasını gerçekleştirmek için gerekli olan yatırımdır. Artık sıçraması gerekiyor. Bunun için altyapısını oluşturmuş durumdadır. Dolayısıyla bundan sonrası sıçrama işidir. Bize bazen 2002 yılıyla şimdiyi neden karşılaştırdığımızı soruyorlar. 2002’yle karşılaştıracağız ki; nereden nereye geldiğimiz ve ne yaptığımız ortada olsun. Çok basit bir şey söyleyeceğim; 2002 yılı öncesi araçla bir Ankara’ya toplantıya gitmek için nasıl yollardan gittiğimizi unutmamak gerek. Şimdi ise nasıl gidiyoruz. Türkiye’de güven ortamı oluştu. Güven ortamı var ki; işadamlarımız yatırım yapıyor. Türkiye’de güven ortamını oluşturmak için çok çabalar sarf ettik” diyerek sözlerini sürdürdü.

Murzioğlu’na teşekkür etti
Samsun’da sağlık bakımından çok büyük yatırımları olduğunu ifade eden Bakan Kılıç, “Bunlar nasıl oldu? Demek ki bir güven ortamı oluştu ki müteşebbisimiz, iş adamamız bu yatırımları yapıyor. Bunları söylediğimiz zaman diyorlar ki onlar sizin görevinizdi. Doğru bizim görevimiz. Bir siyasi parti iktidara talip olduğu zaman ‘biz şunları şunları yapacağız’ diyor. Ama biz bunları yaptık. Farkımız orada. Cek cakla konuşmuyoruz, yaptıklarımızla konuşuyoruz. Dolayısıyla yaptıklarımız ilerisi için yapacaklarımızı da ortaya koyuyor. Zamanında iktidara gelenler 3 buçuk sene dayanamadan bırakıp gitmek durumunda kaldılar. Biz elhamdülillah 13 yıldan beri istikrarlı bir şekilde güven ortamı içinde yolumuza devam ediyoruz. Sizlerde vatandaşlarımız da bunu çok iyi görüyorsunuz. Ben inanıyorum ki; bu yolculuğumuz, bu yürüyüşümüz 2023’e, 2053’e, 2071’e kadar devam edecek. Şunu da bilmek gerekiyor ki; Türkiye’nin gücü tarihinden geliyor. Biz çok güçlü bir tarihe ve çok güçlü devlet geleneğine sahip olan milletiz. Dolayısıyla da bizim oradan aldığımız güçlü yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Biz her zaman vatandaşımızın yanında olduk. Biz sadece belirli zamanlarda halkımızın içinde olmadık. Her zaman halkımızla birlikte yan yana olduk. Bundan sonra da böyle olmaya devam edeceğiz. Bunun da en iyi şahitleri sizlersiniz. Bu sabah burada bizi ağırladığınız için başta başkanımız olmak üzere hepinize teşekkür ediyorum. Oda Başkanımız sağolsun her zaman Samsun’da bir atılım olması noktasında, sanayiyle, ticaretle alakalı bir gelişim olması noktasında hep bizimle beraber çalıştı. Yeri geldi öncülük etti. Bu noktada da kendisine teşekkür etmek istiyorum”  diye ifade etti.
 

Diğer Haberler Tüm Haberler »
Kadınlar Geleceği Yazacak Kadınlar Geleceği Yazacak
18 Mart, 2019
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliği ile Türkiye genelinde 24 ilde düzenlenen “Geleceği Yazan Kadınlar Projesi” TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu’nun organizasyonuyla Samsun’da başladı. TOBB ve Turkcell tarafından, hayallerini gerçekleştirmek isteyen kadın girişimcilere yönelik hayata geçirilen, "Geleceği Yazan Kadınlar" projesi ikinci kez Samsun’da da uygulanmaya başladı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nda hayata geçirilen projenin açılışına TOBB Samsun KGK Başkanı Mihriban Akyüz, Başkan Yardımcısı Nilgün Sarı, Yönetin Kurulu Üyesi Zehra Sırımsı, TOBB Samsun KGK Koordinatörü Yasemin Birsen, Bilgi İşlem Müdürü Burak Şekercioğlu  katıldı.  Eğitimin açılışında konuşan TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mihriban Akyüz, dijital dönüşümün hızla gerçekleştiği dünyada oldukça anlamlı bir projenin paydaşı olmaktan mutlu olduklarını söyledi. Akyüz; Hayalinizi Gerçeğe Dönüştüreceksiniz Projenin açılış konuşmasını yapan TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mihriban Akyüz, “TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu olarak hedefimiz, kadınlara girişimci olma motivasyonu vererek ekonomik hayata katılımlarını sağlamak, farkındalık yaratmak ve konuda bilinç oluşturmak. Bu bağlamda kurulduğumuz günden bugüne geçen on yıllık zaman zarfında başarılı kadın girişimcilerimize de, ekonomik hayata katılım aşamasında olan üniversite öğrencilerimize de ve hatta ilkokul döneminde olan çocuklarımıza da ulaşarak pek çok başarılı çalışma gerçekleştirdik. Bugün ise TOBB KGK ve Turkcell işbirliğiyle dijital çağa yaraşır, çok farklı bir projeye başlıyoruz. Dijital dönüşümün hızla gerçekleştiği günümüzde oldukça anlamlı bir projenin ikinci kez paydaşı olmaktan mutluyuz. Beş hafta sürecek program boyunca yazılım konusunda çok önemli bir eğitim alacak ve bu eğitimle hayalinizi projeye, projenizi girişimciliğe çevirebileceksiniz. Fikirlerinizin ticarileşme imkanına sahip olduğu bu proje vesilesiyle şehrimizi İstanbul’daki finalde temsil edeceksiniz. Güzel sonuçlar elde etmek ve bu gururu beraber yaşamak temennisiyle, hepinize başarılar diliyorum. İstihdam Kapasitesi Artacak Mentör İş Geliştirme Uzmanı Bülent Karayücel ve Turkcell Mobil Yazılım Eğitmenleri Furkan Kayalı ve Ahmet Dursun tarafından verilecek eğitimler, 5 hafta sürecek. Samsun’da 31 kişinin katıldığı projenin amacı, kadınları yazılım konusunda eğiterek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak, kadınların bu alanlardaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırmak. Projenin hedef grubunda ise lise mezunu, üniversite öğrencisi veya mezunu olan, mobil teknoloji endüstrisinde çalışmak veya mobil teknolojileri kullanarak iş fikrini hayata geçirmek isteyen 18 yaş üzerindeki kadınlar yer alıyor.
Samsun TSO’dan ihracatı geliştirecek bir proje daha Samsun TSO’dan ihracatı geliştirecek bir proje daha
26 Mart, 2019
İhracat potansiyeline sahip 40 pilot işletmeye AB müktesebatı, AB pazarına giriş konuları öncelikli olmak üzere ihracat potansiyellerinin arttırılmalarına yönelik Samsun TSO tarafından hazırlanan, 144 bin Euro hibeli, “AB-Türkiye İş Köprülerinin Daha Fazla İşbirliği ve Anlayış Yoluyla Güçlendirilmesi” projesi, atılan imzalarla uygulamaya geçti.
SAMSUN TİCARET ve SANAYİ ODASI
Tel : +90 (362) 432 36 26
Faks : +90 (362) 432 90 55
E-Posta : samsuntso@samsuntso.org.tr
KEP : samsuntso@hs03.kep.tr
Adres : Hançerli Mah. 216.Sk. No:8 İLKADIM / SAMSUN
Samsun TSO web.TV
Samsun TSO Açılım Dergisi
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Facebook Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | YouTube Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | Twitter Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | RSS
Bilgi Edinme | Telefon Rehberi | Görüş ve Öneri | Üye Bilgi Güncelleme | Hesap Numaraları | Sıkça Sorulan Sorular
Site Haritası | Web Mail | Mobil Site | E-Organ
Ticaret Sicil Gazetesi | Müteahhitlik Karnesi | Marka/Patent Araştır | Fire ve Zaiyat Oranları | Sermaye Piyasa Verileri
Mükellef Bilgileri Bildirimi | Yatırım Teşvik Mevzuatı | NACE Kodu Sorgula | Kamu İhale Bülteni
Barkod İşlemleri | Resmi Gazete | Fuar Rehberi | Mevzuat Ara | M.E.R.S.İ.S
Samsun TSO Eğitim Vakfı | Hizmet Standartları | Basında Biz | Raporlar | İstatistik | Ekonomik Bülten
TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Enflasyonla Topyekün Mücadele Blacksea Enterprise Europe Network Samsun AB Bilgi Merkezi Blacksea Enterprise Europe Network Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB Resmi Web Sitesi KGF: Kredi Garanti Fonu KOBİ Bilgi Sitesi Rekabet Kurumu Rekabet Kurumu
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası | www.samsuntso.org.tr
Toplam 2 (bir) adet Duyuru Bulunmaktadır. 2
KAPAT X